3 užitočné rady, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní obývačky

3 užitočné rady, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní obývačky

Reklamný článok - 12. februára 2018 - 3544. zobrazení

Obývacia miestnosť patrí k spoločenským miestnostiam. Prijímame v nej návštevy, stretáva sa v nej celá rodina a z tohto dôvodu si pri zariaďovaní zaslúži najviac pozornosti.

Obývacia miestnosť

Ak ste sa práve presťahovali, poprípade uvažujete nad kompletnou rekonštrukciou tejto spoločenskej miestnosti, poradíme vám, ako si obývačku zariadiť moderne, štýlovo a zároveň funkčne.
1. Načrtnite si rozmiestnenie nábytku v miestnosti
Skôr, ako začnete nakupovať nový nábytok, načrtnite si na papier, poprípade použite free programy na náčrt/ vizualizáciu danej miestnosti. Práve takáto vizualizácia interiéru vám pomôže nájsť prípadné chyby a napraviť ich skôr, ako bude neskoro. Vyhnete sa tak zbytočným výdavkom na opätovné rekonštrukcie/ úpravy. Viete si vari predstaviť, že si vyberiete novú sedačku a zistíte, že sa vám do miestnosti nezmestí?
2. Hlavne, aby ste sa vy cítili príjemne
V obývačke budete tráviť veľa času, preto rozhodne neprispôsobujte zariadenie len aktuálnym trendom a rozhodujte sa podľa seba. Samozrejme, je dôležité vedieť kombinovať jednotlivý nábytok s dekoráciami, poprípade sedacou súpravou. Pri výbere novej obývacej steny zohľadňujte nielen jej veľkosť, ale aj farebné prevedenie. Farebné prevedenie prispôsobujte nielen podlahe, ale aj farbe obložkových zárubní (ak také vo vašom domove máte). Zariaďte si interiér obývačky tak, aby ste sa v nej cítili vždy príjemne.
3. Výber sedačky prispôsobujte veľkosti obývačky
Určite by každý z vás chcel veľkú sedaciu súpravu, na ktorej by sa mohol kedykoľvek vystrieť bez toho, aby mu zavadzal iný člen rodiny. Veľké sedacie súpravy, čiže sedačky v tvare U, si vyberajte vždy len vtedy, keď máte veľkú obývačku. V malých obývačkách by nevynikla a ešte by priestor opticky zmenšila.
Ak máte v interiéri vášho domova prekrásne drevené parkety, odporúčame vám chrániť ich povrch umiestnením koberca čiastočne pod sedačku a čiastočne pod konferenčný stolík.

 Výber sedačky prispôsobujte veľkosti obývačky

Do menšej obývačky vám odporúčame vyberať rohovú sedačku spolu s taburetkami. Ak bývate v jednoizbovom byte, bude vám musieť stačiť klasická pohovka. Ak radi experimentujte, vyberte si sedačku vo výraznejších farbách. Doplnky však musíte vyberať v neutrálnych farbách, ako v bielej, sivej, béžovej, hnedej, či čiernej. Ideálnou farebnou kombináciou je sivá sedacia súprava spolu so zelenými a modrými dekoratívnymi vankúšmi a dekami.
Zdroj/foto: DomNabytku.sk

  • Kategórie

Podobné články