Šetrenie vodou

Ako ušetriť na spotrebe vody?

Redakcia - 20. februára 2020 - 5171. zobrazení

Zopár eur navyše sa zíde každému majiteľovi bytu či rodinné domu, obzvlášť ak pochádzajú z nižších výdavkov za bývanie. Možnosťou ako ušetriť pri chode domácnosti je aj využitie niekoľkých tipov na úsporu vody, vďaka ktorým vám v peňaženke ostane viac peňazí. Ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti?

Pri hľadaní spôsobov ako ušetriť na spotrebe vody sa dopracujeme k niekoľkým možnostiam. Niektoré vyžadujú trochu námahy, iné skôr drobné finančné investície, no všetky spája snaha o minimalizovanie výdavkov za stočné. To docielite aj otestovaním našich 5 tipov, s ktorými budete narábať so spotrebou vody omnoho efektívnejšie.

Ako ušetriť na spotrebe vody

Náš TIP na kvalitné závesné WC

Duravit Vero

KOLO Nova Pro

Ideal Standard

Závesná toaleta Duravit Vero
Hodnotenie

Cena: od 292.50 €

Závesná toaleta KOLO Nova Pro
Hodnotenie

Cena: od 102.40 €

Závesná toaleta Ideal Standard
Hodnotenie

Cena: od 169.90 €

Ako ušetriť na spotrebe vody? Krok za krokom…

  • Na WC inštalujte dvojité splachovanie – WC so systémom dvojitého splachovania vám každým spláchnutím dokáže ušetriť aj polovicu spotreby vody. Kým pri klasickom splachovaní miniete až okolo 7 litrov, v tomto prípade ide „len“ o 3 až 5 litrov.
  • Investujte do umývačky riadu – Kúpa kvalitnej umývačky riadu vás vyjde pár stoviek, no ako investícia s rýchlou návratnosťou má jasný význam. V porovnaní s klasickým umývaním riadu ušetríte denne aj 20 litrov.
  • Namontujte si úsporné hlavice – Sprchy a vodovody, na ktoré sa namontujú nové úsporné hlavice, bránia plytvaniu vody. Finta spočíva v znížení prietoku vody a funguje to bez toho, aby ste si to všimli pohľadom.
  • Vsaďte na pákové batérie – Čo sa týka úspory pri púšťaní vody, schopnosť šetriť zdobí aj pákové batérie. Výrobcovia hovoria o 60% úspore, čo sa na celkovom ročnom vyúčtovaní ukáže rozdielom niekoľkých desiatok litrov.
  • Dajte do poriadku všetky poruchy – Každá nehnuteľnosť potrebuje občasnú revíziu a ani vodovodné systémy nie sú výnimkou. Kontrola vodovodov, odtokov či zariadení využívaných pri varení a kúpaní vám pomôže odstrániť chyby, za ktoré sa platí vysokou spotrebou.

Ako a čím vyčistíte upchatý záchod?

Viete ako efektívne vyčistiť upchytý záchod? Aké sú zaručené metódy, ktoré vám pomôžu upchatý záchod „odpchať“? Mechanický krtko je…

Ako a čím vyčistíme upchatý záchod
Ako ušetriť na spotrebe vody

Cena vody mala v posledných rokoch dosť často stúpajúcu tendenciu a nútila vás míňať za jej dodávky stále viac. Tomu sa môžete vyhnúť práve otestovaním týchto 5 užitočných tipov, tak prečo to neskúsiť. Veď nemáte čo stratiť a v konečnom dôsledku vám to môže priniesť zopár eur ročne k dobru.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články