postele z masivneho dreva pre pohodlný spánok

5 zaujímavosti o posteliach, ktoré vás prekvapia

Reklamný článok - 16. októbra 2017 - 6907. zobrazení

Sladký spánok – lepšiu a efektívnejšiu formu oddychu nikto nevymyslel. Vedeli by ste si ho, ale predstaviť bez poriadnej postele? Ak nie, tak pravdepodobne máte niečo spoločné s egyptským panovníkom Tutanchamónom, ktorý spával na posteli vyrobenej zo zlata a ebenu. Neváhajte a prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti o posteliach ako z ríše snov.

Luxusný spánok Tutanchamóna

Viete si predstaviť ako by ste sa cítili v posteli vyrobenej výlučne zo zlata a ebenu? To by musel byť závideniahodný masívny nábytok! Známy egyptský faraón Tutanchamón s tým evidentne nemal problém, pretože v takejto posteli spával každú noc. Zatiaľ čo, jeho poddaní spávali na palmových vetvách, panovník si dopriaval neskutočný luxus a prepych aj v noci.

Prvé vodné lôžko je staršie než si možno myslíte

Človeku by sa natískala myšlienka, že vodné postele sa objavili niekedy v 60-tych či 70-tych rokoch, v tzv. ére hippies. V skutočnosti, ale na nich spávali už starí Rimania. Ich postele boli naplnené príjemnou teplou vodou, ktorá im pomáhala zaspať. Pravdou ale je, že vodné postele zažili svoj comeback v spomínaných 60-tych rokoch.

Prvé matrace boli plnené zeleninou

Zabudnite na pamäťové peny! Náplň do matracov sa sprvu vyrábala z hráškových strukov! Keď ľudia získali trošku praxe, začali experimentovať ešte viac. Majetnejší napríklad spávali na matracoch potiahnutých najjemnejším zamatom a drahým hodvábom.

Zaujímavosti o posteliach z Japonska

Kultúra v krajine vychádzajúceho slnka je skoro pre každého našinca exotická. Japonci riešia mnohé veci inak, okrem iného aj spánok. V izbách v Japonsku nenájdete klasické postele z masívu, ale na zemi nájdete tzv. tatami. Túto jednoduchú podložku večer rozložia na zem a ráno zrolujú. Jednoduché, však?

zaujimavosti o posteliach z japonska

„Môj vankúš je tvrdý ako skala!“

Work hard, sleep hard – takéto heslo mohli používať starí Egypťania – nepoužívali totiž vankúše. Miesto nich si pod hlavu, respektíve krk, podkladali vyrezávanú podložku.

  • Kategórie

Podobné články