7 tipov na zväčšenie malej kúpeľne

7 tipov na zväčšenie malej kúpeľne

Reklamný článok - 22. júna 2015 - 10891. zobrazení

Kúpeľne sú oproti ostatným miestnostiam obzvlášť dôležité. Musia totiž spĺňať určité požiadavky bez ohľadu na to, akú majú rozlohu. Majestátna kúpeľňa je pre mnohých často len nesplneným snom, no aj vaša kúpeľňa môže pôsobiť väčšie. Predstavujeme vám 7 tipov ako na to.

1. Voľte svetlé obklady

Základom pri vizuálnom zväčšovaní kúpeľne je vyhnúť sa tmavým stenám a svetlým kachličkám, alebo naopak. Táto kombinácia priestor opticky rozseká a pôsobí ešte menšie. Voľte preto svetlé a jednoliate obklady. Ak však túžite po kontraste, obmedzte sa na objekty v priestore, akými sú doplnky do kúpeľne alebo kúpeľňový nábytok.

crv2

2. Použite jednotnú farbu na steny a strop

Toto pravidlo platí dvojnásobne, ak je váš strop zvláštne tvarovaný. Tým, že miestnosť vymaľujete do jednotnej farby, zakryjete nedostatky a priestor opticky rozšírite.

3. Sprchový kút len s čírim sklom

Sklo s textúrou v sprchovom kúte vnáša dostatok svetla a zabezpečí súkromie, stále však pôsobí ako bariéra. Použite sprchový kút s čírim sklom, ktoré priestor vizuálne otvorí.

walk-in07

4. Zrkadlo priestor zdvojnásobí

Nič nevyvolá veľkolepejší dojem než zrkadlo, ktoré siaha až k stropu. Zaujímavé zrkadlo lemované drevom alebo kachličkami priestor zdvojnásobí a dodá mu šmrnc. Avšak, vyhnite sa dvojitým zrkadlám, ktoré priestor rozdelia.

mala-vana-03

5. Prirodzené svetlo dokáže zázraky

Neskrývajte okná za žalúzie, ale uprednostnite transparentné fólie, ktoré vám doprajú súkromie aj dostatok prirodzeného svetla. Výborne poslúžia aj svietidlá s prirodzeným osvetlením zabudované v strope.

6. Jednoduchý kúpeľňový nábytok

Pokiaľ možno, voľte jednoduchý nábytok, ktorý umiestnite na stenu. Odľahčíte tak dlážku a kúpeľňa získa vzdušnosť. Využite rohy, dnes sú už dostupné rohové umývadlá, sprchové kúty alebo skrinky. Skvelým riešením sú aj otvory v stenách, ktoré maximalizujú ukladaní priestor.

RAVAK koncept Evolution vana otevrena skrinka umyvadlo Image 2014

Pevne veríme, že vám tieto tipy do kúpeľne pomôžu a čoskoro si vychutnáte príjemné chvíle strávené v malej, ale útulnej kúpeľni podľa vašich predstáv.

Zdroj foto: RAVAK Slovakia

  • Kategórie

Podobné články