7 vecí, ktoré by ste mali prebrať s dizajnérom

7 vecí, ktoré by ste mali prebrať s dizajnérom pred rekonštrukciou interiéru

Reklamný článok - 1. októbra 2017 - 4032. zobrazení

O dizajnéroch panujú stereotypné predstavy typu „vletí do miestnosti a všetko vyhádže“. Toto drvivá väčšina nerobí, ale ak takého nájdete, rýchlo utekajte preč:).

1.Prvé, čo by mal dizajnér zistiť, je váš názor ohľadom vecí, ktoré sa vám v tej-ktorej izbe páčia. Táto otázka je dôležitá, dizajnér si na základe nej vytvorí obraz o vašom vkuse – ten konieckoncov rozhoduje, nie vkus samotného dizajnéra. Obľúbený predmet napríklad môže prebrať úlohu ohniskového bodu, okolo ktorého sa budú inštalovať ďalšie dekorácie.

2. Druhá otázka by mala smerovať opačným smerom ako prvá. Čo v tej-ktorej miestnosti neznášate? Pomôže dizajnérovi lepšie pochopiť váš vkus a odpoveďou mu dáte signál o predmetoch, ktoré potrebujú zmenu. Hovoríme však o subjektívnom pohľade na vec – čo je pre niekoho smeťou, je pre iného pokladom. Tak či onak, dizajnér by sa nemal snažiť zásadne zmeniť váš vkus.

3. Podobné otázky by mali smerovať aj k farebnému odtieňu miestnosti. Ktorú farbu máte radi, ktorú nie a aké farby by ste si vedeli predstaviť v interiéri? Super je, ak dizajnérovi predstavíte nejaký podnet, ktorý vás k výberu farby inšpiroval. Môže to byť obľúbený obrázok, stolička s poťahom, kus odevu, riad a hoci aj váza. Aj malá inšpirácia môže určiť farebné smerovanie interiéru.

dizajn interiéru

4. Ďalšia otázka je všeobecnejšia a mala by sa týkať looku alebo štýlu, ktorý preferujete. Pri premýšľaní nad odpoveďou budete možno nerozhodní a nebudete si vedieť dať rady s výberom štýlu či farieb, ktoré skutočne milujete. V takom prípade vyskúšajte toto: Zhromaždite si obrázky interiérov, ktoré sa vám vyslovene páčia a na druhej strane také, ktoré vás neoslovili. Nepremýšľajte veľmi, dôverujte svojej intuícii. Nechajte zhodnotiť váš výber dizajnérom – aj takto mu pomôžete vytvoriť obraz o vašom vkuse.

5. Dôležitým zistením bude aj definícia účelu, na ktorý by izba mala slúžiť. V prípade spálne to je jasné. No prítomnosť televízora v nej môže zásadne zmeniť typ a rozostavenie nábytku. Alebo obývačka – bude slúžiť v zásade „len“ pre vítanie hostí, alebo najmä na odpočinok a denné sledovanie televízie? V takom prípade potom záleží aj na úlohe, respektíve dôležitosti, ktorú prisudzujete gauču, sedačke či kreslu.

izba dizajn

6. Nasledujúca otázka v poradí má do činenia s načasovaním. Chcete vykonať úpravy naraz alebo vo fázach? Pokiaľ sa jedná o prerábku krok za krokom, váš návrhár bude schopný navrhnúť doplnky do bytu, ktoré by sa mali zakúpiť ako prvé a ktoré neskôr, všetko s ohľadom na použiteľnosť miestnosti od samého začiatku. Unikátny zdrojom tipov na luxusné bytové doplnky je obchod Armosa.

7. Záverečná, no dôležitá otázka by sa mala týkať prostriedkov, ktoré dokážete na rekonštrukciu vynaložiť. Buďte úprimní k sebe aj k dizajnérovi, pretože práve peniaze budú jedným z limitujúcich faktorov, ktoré budú mať priamy dopad na vykonané realizácie. Dobrý dizajnér by vám mal otvorene povedať, či vaše predstavy reálne korešpondujú s vašimi možnosťami.

Zdroj/foto: store.armosa.sk

  • Kategórie

Podobné články