Aby váš konferenčný stolík zapasoval k vám aj k nábytku

Aby váš konferenčný stolík zapasoval k vám aj k nábytku

Redakcia - 29. augusta 2018 - 3023. zobrazení

Nenahraditeľnou súčasťou zariadenia obývacej izby je konferenčný stolík. Prinášame vám niekoľko rád, ako si tento kúsok nábytku vybrať tak, aby vyhovoval vašim potrebám.

Výška konferenčného stolíka

Jedným z hlavných kusov nábytku v obývačke je konferenčný stolík. Jeho výška dosahuje spravidla 35 – 45 cm. Konkrétnu výšku zvoľte podľa hĺbky sedenia v sedačke. Vyššie stolíky sa odporúčajú k mäkkej sedacej súprave, aby ste sa pri odkladaní taniera alebo šálky na stôl nemuseli príliš predkláňať. Nižší stolík si môžete dovoliť kúpiť, ak je vaša sedačka tvrdšia.

Výška konferenčného stolíka

Vodítkom pre voľbu správnej výšky je tiež výška sedačky. Vaše kolená by mali byť asi v tej výške ako vrchná hrana stola. Stolík umiestnite približne 60 cm od okraja sedačky. Táto šírka vám poskytne dostatok miesta na prechod aj priestor pre vaše nohy pri sedení.

Aby sa vám váš stolík páčil                       

Výber dizajnu stolíka určuje predovšetkým ostatné zariadenie v miestnosti. Hlavné slovo má v tomto smere dizajn vašej sedačky. Ak budú pekne zladené, budú pôsobiť ako jednotný estetický celok. Pre zjednotenie miestnosti je tiež vhodné, aby dĺžka stolíka nebola väčšia než dĺžka sedačky.

Aby sa vám váš stolík páčil

Čo sa týka materiálového prevedenia, na výber máte z rôznych praktických stolíkov z masívneho dreva, drevotriesky, kovu, ratanu a kombinácie materiálov so sklom.

Viac stolíkov alebo jeden?

Okrem konferenčného stolíka môžete do obývacej izby umiestniť aj ďalšie stolíky. Vhodnými sú hniezdové stolíky, ktoré iste oceníte v prípade početnejšej návštevy alebo párty. Môžete ich vysunúť a rozmiestniť po miestnosti podľa potreby.

Viac stolíkov alebo jeden?

Pekným doplnkom je aj tzv. príručný stolík. Je to stolík menších rozmerov, ktorý býva spravidla umiestnený vedľa sedačky. Môžete si naň položiť knihu, čaj alebo iné drobnosti.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články