Aj posuvné dvere šetria priestor

Aj posuvné dvere šetria priestor

Reklamný článok - 27. mája 2015 - 3866. zobrazení

Presklené posuvné dvere šetria priestora zároveň doň vnášajú svetlo

Bývanie so sebou prináša otázky ohľadom výberu a hľadania riešení prinášajúcich pocit, že miesto v interiéri nepôsobí stiesňujúco. Často vzniká problém s umiestnením nábytku vzhľadom na požiadavku šetrenia priestoru. Možno sa ho však jednoducho zbaviť vďaka trikom, akým je napríklad umiestnenie posuvných presklených dverí.

Ako presvetliť a opticky zväčšiť priestor?

Presklené dvere sú jedným zo spôsobov optického zväčšenia priestoru, a zároveň riešením umožňujúcim vpustenie svetla do interiéru. Jeho ovládanie je jednoduché a poskytuje maximálny komfort. „Technológia posuvného systému presklených dverí umožňuje variovať priestor podľa individuálneho priania používateľov, a to pomocou jednoduchého ovládania a automatizácie,“ uviedol Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku. Ako ďalej vysvetľuje, ovládanie dverí je plne automatizované: „Technológia e-slide umožňuje otvárať a zatvárať dvere pomocou tlačidla, no pre ešte komfortnejšiu manipuláciu je možné využiť aj diaľkové ovládanie.“

Schiebe_06_ASS_77_PD_innen-01

Posuvné dvere ako štandard interiérov

Posuvné dvere sú nielen funkčným riešením, ale vďaka svojmu dizajnu sú aj plnohodnotným doplnkom modernej domácnosti. „Systém posuvných dverí zasklených stien sa v súčasnosti pomaly stáva istým štandardom v rámci interiérových priestorov. Vďaka konštrukčným možnostiam tohto systému je možné navrhovať väčšiu šírku posuvného krídla a minimalizovať tak raster nosných rámov. Práve na tomto základe sa dá dosiahnuť jednak väčšia svetelnosť interiéru, ale rovnako je možné docieliť lepšie prepojenie medzi interiérom a exteriérom, čo je využiteľné hlavne v prípade priľahlej terasy, dvora alebo záhrady. V neposlednom rade je jednou z ďalších výhod posuvného systému i efektívnejšie využitie „cenného“ interiérového priestoru,“potvrdila Ing. arch. Barbora Obertová ArtD., VI GROUP, spol. s r.o.

Schuco_ASS 77

Aké sú ďalšie možnosti šetrenia priestoru?

Okrem iných existujú aj riešenia, ktoré popri sklopnom spôsobe otvárania umožňujú aj odsunutie a posúvanie okenného krídla. „Prvky Corona CT 70 PASK vychádzajú z okenného systému Corona CT 70. Sú k dispozícii v obrysoch profilov identických s okenným systémom, teda Cava, Rondo a Classic.Jednotlivé prvky možno bez problémov kombinovať s inými spôsobmi otvárania Corona CT 70 PASK,“vysvetlil Peter Škvaril. Dané prvky sú k dispozícii v rôznych farebných a drevených vzoroch, vďaka ktorým sa otvárajú široké možnosti ich kombinovania. Sú doplnené priebežným tesnením, ale aj rozličnými stupňami bezpečnosti, čo poskytuje komfort a ochranu.

Schuco_ASS 77 PD

Prvky Corona AS 60 PASK zas vychádzajú z okenného systému Corona AS 60. Tie sú k dispozícii s obrysmi profilu v reze identickými s okenným systémom vo vyhotovení s predsadeným aj polopredsadeným krídlom (obrys tradičného domu) a s krídlom zalícovaným do jednej roviny s rámom. Profily týchto krídel a rámov ako viackomorového systému majú výhodu v zlepšení stability a tepelno-izolačnej schopnosti prvkov.

Fusion x64 TIFF File

Medzi ďalšie výhody patria napríklad možnosti vybrať si rôzne bezpečnostné stupne SFI, SFII-Extra (AhS-Extra) a SFIII (WK2), bezproblémové skonštruovanie a finalizácia aj v prípade veľkých okenných systémov či zvuková izolácia do triedy 4 pri použití špeciálnych skiel. Nemožno opomenúť ani odolnosť systému voči hnanému dažďu.

Zdroj/foto: Schüco

  • Kategórie

Podobné články