Aká tieniaca technika sa najviac hodí do našej domácnosti

Aká tieniaca technika sa najviac hodí do našej domácnosti

Redakcia - 2. júna 2017 - 3350. zobrazení

Slnečných lúčov pribúda a ortuť na teplomeroch sa čoraz častejšie začína šplhať nad 20 stupňov. Otázka kvalitnej tieniacej techniky zohráva každým dňom dôležitejšiu úlohu, čo platí obzvlášť pre tých, ktorí siahajú po kúpe nových tieniacich prvkov.

Úloha tieniacej techniky v našich domácnostiach je jasná. Hlavným cieľom je chrániť interiér pred príliš silným slnečným svetlom, zvyšovať bezpečnosť a postarať sa o spestrenie dizajnu. Na to slúžia rôzne druhy doplnkov, ktoré sa zhosťujú praktickej aj estetickej funkcie, no to či splnia svoj účel, závisí od správneho výberu.

Podľa čoho vybrať správnu tieniacu techniku:

– podľa typu nehnuteľnosti

– podľa využitia (či v interiéri alebo v exteriéri)

– podľa účelu ochrany (či len proti slnku alebo aj proti hmyzu a dažďu)

– podľa toho, akú úlohu zohráva podpora bezpečnosti

Podľa čoho vybrať správnu tieniacu techniku

Žalúzie – ochrana zvonku aj zvnútra v rôznych prevedeniach

Žalúzie sú najvyhľadávanejším tieniacim prvkom, ktorý sa využíva v rôznych prevedeniach. Mnohé z nich dokážu nielen chrániť okná a interiér, ale slúžiť aj ako účelový bezpečnostný pomocník, vďaka čomu sa hodia do všetkých rodinných domov.

Najpredávanejšie druhy žalúzií:

– žalúzie z hliníka (vonkajšie aj vnútorné)

– vertikálne žalúzie do interiérov

Žalúzie – ochrana zvonku

Rolety – Vkusný doplnok s praktickými schopnosťami

Rolety sa vyrábajú z viacerých materiálov, pričom najobľúbenejšie sú tie z látky a z plastu. Vďaka svojej flexibilite sa nehodia len do interiérov, ale plnohodnotne slúžia aj z vonkajšej strany. Hojne ich vyžívajú majitelia bytov, buď v interiéroch alebo na zasklených balkónoch.

Markízy – účelové tienenie pre každý exteriér

Markízy sú u nás zatiaľ málo rozšírené napriek tomu, že ide o jeden z najúčinnejších prvkov tieniacej techniky pre exteriéry. Po najnovšom sa začali vyrábať aj v prevedeniach, ktoré sa ovládajú motoricky, čím ešte viac zvyšujú komfort na terasách a záhradách.

Markízy

Druhov tieniacej techniky je mnoho, takže každý majiteľ si dokáže vybrať správny doplnok pre svoje bývanie. Stačí zohľadniť vyššie uvedené faktory a celý výber prispôsobiť charakteru svojej domácnosti. Potom sa žalúzie, rolety či markízy stanú nielen praktickým pomocníkom, ale takisto vkusným doplnkom skrášľujúcim atmosféru príbytku.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články