architecture-2768284_1920

Aké trendy ovládnu bytový dizajn v roku 2018?

S príchodom nového roka nás už tradične čaká aj nástup nových dizajnérskych trendov. Bytový dizajn sa bude počas nasledujúcich mesiacov opäť niesť v duchu kombinovania rôznych štýlov, ktoré vnesú našim príbytkom oživenie.

Interiérový dizajn sa bude v roku 2018 pozerať po ďalších praktických riešeniach vedúcich k nastoleniu harmónie. Dôraz na koexistenciu so životným prostredím a volanie po návrate klasiky bude hrať ešte dôležitejšiu úlohu ako v posledných rokoch. Do hry sa dostanú rôzne novinky, no chýbať nebudú ani staré známe prvky.

Farba roka 2018

Nová farba roka v znamení ultrafialovej – V prípade výberu farieb bude inšpirácií naďalej dosť, no všetky odtiene sa musia pokloniť pred ultrafialovou. Tú vyhlásili za farbu roka, takže jej dominancia bude napriek konkurencii metalických farieb trvať minimálne 12 mesiacov  

Vzácne kamene ako ozdoba zariadenia – Do módy prídu rôzne vzácne kamene, ktorými sa budú dekorovať lustre, stolné lampy či kusy nábytku. O slovo sa hlási najmä žiarivý smaragd a prenikavý fialový ametyst. Milovníci klasiky si zas potrpia na luxusné krištáľové doplnky.

Opätovný dôraz na prírodné materiály – Koža, drevo, kameň alebo korok budú diktovať tempo aj v nasledujúcich mesiacoch. Prítomnosť prírodných materiálov je žiadaná stále viac, takže dizajnéri sa opäť zamerajú na inšpirácie spojené s ich využitím v rôznych podobách.

Viac doplnkov z luxusných kovov – Medzi novými trendmi budú aj bronzové a mosadzné doplnky s luxusným vzhľadom, napríklad sochy, ktoré vnesú do temperamentných príbytkov trochu chladu. V kuchyniach zas budú pribúdať pracovné dosky z nerezovej ocele či titánový kuchynský riad.

Vysoké kvety a vegetačné steny – Zvýšená pozornosť sa bude venovať aj zeleni, ktorej bude v interiéroch opäť viac. Malé izbové rastliny nahradia skôr robustné palmy, čínske ruže alebo vyššie odrody fikusov. Na rastúci dopyt sa môžu tešiť aj predajcovia špeciálnych vegetačných stien do obývačiek alebo do priestorov vstupných hál v rodinných domoch.  

Nová farba roka v znamení ultrafialovej

Rok 2017 sa do histórie interiérového dizajnu zapíše ako obdobie prehlbovania vzťahu medzi človekom a prostredím s dôrazom na jednoduchosť a minimalizmus. V podobnom duchu, no s ešte väčším dôrazom na ekológiu a komfort založený na odstránení nepotrebných doplnkov sa budú príbytky zariaďovať aj v nasledujúcich mesiacoch, takže určite sa máme na čo tešiť.

Text: Róbert BosákZostaňte štýlový a sledujte nás aj na Facebooku