Starý obytný dom

Aké výhody získate kúpou starého nezrekonštruovaného bytu?

Reklamný článok - 22. augusta 2017 - 5991. zobrazení

Podmienky na získanie hypotéky sa v poslednom období výrazne zmenili. Mnohé mladé rodiny sa však napriek tomu, že majú možnosť bývať v generačných domoch, rozhodli osamostatniť.

Zaoberali ste sa však niekedy otázkou, či je lepšie kúpiť si starší nezrekonštruovaný byt, alebo investovať do nového prerobeného? Určite aspoň raz a prikláňali ste sa skôr k možnosti kúpiť si nový byt. Mnohými zatracované staré byty však majú aj svoje výhody. Chcete vedieť aké?

Prenájom bytu - nájomná zmluva je základ

Máte možnosť zariadiť si priestor podľa seba

Realitné kancelárie môžu mať v ponuke množstvo novozrekonštruovaných nehnuteľností, ale ak sa vám nepáči napríklad kúpeľňový obklad, vybavenie obývacej izby alebo farba plávajúcej podlahy, musíte hľadať ďalšie nehnuteľnosti, ktoré budú zariadené presne podľa vašich predstáv. Nájsť však takúto nehnuteľnosť môže trvať roky.

Pri starších bytových jednotkách si môžete zariadiť všetko podľa seba. Navštívite najbližšie kúpeľňové štúdio, vyberiete obklad, vyberiete kúpeľňový nábytok, vyberiete novú dlažbu presne podľa toho, čo sa vám páči.

podlaha

Síce vás čaká množstvo rekonštrukcií, čo mnohí berú aj ako nevýhodu, nikto vás ale nebude naháňať. Nikto vám nebude hovoriť, že v konkrétnom termíne musíte mať všetko zrekonštruované. Ako prvé si musíte rozhodne spraviť jadro. To vám „zožerie“ najviac peňazí.

Máte však výhodu v tom, že si priestor rozvrhnete podľa toho, ako chcete. V niektorých panelových domoch si dokonca budete môcť dovoliť určité dispozičné zmeny – búranie niektorých priečok napríklad.

moderný nábytok

Nezrekonštruované byty sú v dobrých lokalitách

Takmer v každom meste sa nezrekonštruované byty nachádzajú v historických centrách, poprípade v blízkosti centra. Tým, že si kúpite práve takýto byt, budete mať prístup prakticky kamkoľvek bez toho, aby ste museli chodiť autom alebo iným dopravným prostriedkom. Po tom, ako sa nasťahujete, musíte už presne vedieť, aké náklady budete mať a kto má na starosti správu bytových domov.

  • Kategórie

Podobné články