modernej detskej a študentskej izby

Ako docieliť modernej a praktickej študentskej izby?

Reklamný článok - 4. októbra 2016 - 7356. zobrazení

Rovnako ako dospelí, aj deti potrebujú mať svoju izbu, ktorá bude ich pýchou. Študentská či detská izba by v dnešnej dobe mala byť vyladená do najmenších detailov. Každý tínedžer vie, že dizajnové kúsky tvoria perfektne zladený celok. Rodičia by ale mali byť pri ich obstarávaní obozretní. Veď predsa základom moderných detských izieb vždy bol, a stále je,  nábytok. Trendy a s nimi súvisiace bytové doplnky sa menia čoraz častejšie. To čo v našom domove ostáva niekoľko rokov je práve nábytok. Preto si pri jeho kúpe dajte záležať.

Pri výbere detského nábytku

Pri výbere detského nábytku by ste mali vziať do úvahy niekoľko praktických rád, ktoré môžete uplatniť aj na iné miestnosti. Nekombinujte príliš výrazné farby a farebné kombinácie, čoskoro sa Vám aj Vašim potomkom omrzia. Pokiaľ Vám to priestor v detskej izbe dovolí, vždy voľte väčšiu posteľ – dieťa rastie každým rokom a rozmernejšia posteľ sa časom určite hodí. V prípade, že riešite nedostatok priestoru, môžete posteľ umiestniť do rohu izby.

Menším deťom je dobré kúpiť do nich tvrdšie matrace. Tie totiž podporujú správny rast a tvarovanie chrbtice. Ideálne sú pružinové matrace s podložkou, ktoré ľahšie schnú a zjednodušia Vám prácu pri „nočných nehodách“. V žiadnej detskej izbe nemôže chýbať písací stolík. Skúste ho len vybrať tak, aby sa Vám vošiel pod okno, či vedľa neho – deti potrebujú dostatok prirodzeného svetla.  Stredoškoláci viac ako písací stôl ocenia televízny stolík, ktorý využijú aj v prípade, že žiadny televízor v izbe nemajú. Môžu si naň položiť laptop, či ho využívať ako bielizník, alebo na ňom budú servírovať občerstvenie v prípade návštev.

bytové doplnky

Pri zariaďovaní izby pre najmenších je vhodné siahnuť po nábytku z lacnejších materiálov. Nie je to preto, že by si nezaslúžili nič drahšie, ale preto, že chtiac nechtiac ho poničia, alebo z neho vyrastú. Vám tak aspoň nebude ľúto vynaložených financií. Tínedžeri si už môžu do svojich študentských izieb vyberať aj z masívnejších a prepracovanejších kúskov. V oboch prípadoch dbajte na dostatok úložného priestoru. Skôr než na poličky sa zamerajte na úložné boxy, šuplíky a skrinky s dvierkami. Chcete predsa zachovať za každých okolností poriadok alebo prinajmenšom jeho zdanie, však?

Zdroj/foto: detsky-nabytok.eu

  • Kategórie

Podobné články