Ako si vybrať správny matrac?

Ako si vybrať správny matrac?

Reklamný článok - 17. apríla 2015 - 3479. zobrazení

Človek prespí približne tretinu svojho života. Je to poriadna porcia, a preto by sme si na kvalite nášho spánku mali dať záležať. Kvalitný spánok neovplyvňuje ani tak kvalita postele ako kvalita matracu.

Matrac je generál, ktorý rozhoduje o tom, či náš spánok bude skvelý alebo sa zobudíme dolámaný, ako by nás celú noc mučili na škripci. Ako však vybrať správny matrac? Máme pre vás niekoľko rád.

Pri výbere matracu musíte zohľadniť svoju výšku, váhu a vek.

Čím je človek vyšší, tým mäkší matrac by si mal vybrať, aby sa jeho váha rovnomerne rozložila na ploche matracu. Ak máme vysokú hmotnosť, je pre nás lepší tvrdý matrac, ktorý dokáže telo správne podoprieť. Pri výbere hrá dôležitú rolu tiež vek –čím je človek starší, tým mäkší matrac a naopak, ak je človek mladý, odporúča sa tvrdší matrac.

textilné

Záleží taktiež od zamestnania –ak máte sedavé zamestnanie nechajte unavenú chrbticu oddýchnuť si na mäkkých matracoch, ak sa fyzicky riadne namakáte, tvrdší matrac je pre vás lepší. Kvalitné a pohodlné matrace by mali ochraňovať dobrý spánok každého, bez ohľadu na vek.

mattress

Čo ale robiť v prípade, že máte netypický rozmer postele? Dajte si vyrobiť matrac na mieru. Výroba matracov na mieru je už dnes pre výrobcov samozrejmosťou. Atypické matrace nie sú cenovo nákladnejšie, aj keď ide o jedinečný kúsok vyrobený špeciálne iba pre vás na mieru. Takže pri kúpe postele sa nemusíte obávať toho, že nenájdete vhodný matrac na jej nezvyčajné rozmery.

postel-spalna

Aký matrac sa odporúča na veľkú manželskú posteľ? Na manželskú posteľ sú vhodnejšie dva matrace ako jeden veľký, pretože nedochádza k deformácii, ako sa to stáva pri jednom kuse matracu. Preto ak si práve teraz vyberáte matrac na vašu manželskú posteľ využite akciu na matrace 1+1 200 x 90 cm a doprajte vašim chrbátom skutočne kvalitný spánok.

  • Kategórie

Podobné články