Ako si zariadiť letnú kuchyňu?

Ako si zariadiť letnú kuchyňu? Ponúkame vám zopár nápadov

Reklamný článok - 17. marca 2017 - 4419. zobrazení

Zima je obdobie, ktoré nám neumožňuje tráviť čas na záhradke, pri grile, klábosením pri chutne pripravených dobrotách. S prichádzajúcou jarou sa už ale mnohí z nás (najmä tí, ktorí bývajú na dome) tešia, že si budú opäť môcť výjsť do záhradky a na terasu bez toho, aby sa brodili v snehu a triasli sa ako osiky.

vyčistenie priestorov

V prvom rade je však potrebné myslieť na revitalizáciu terasových priestorov (najmä na izoláciu balkónových priestorov a vyčistenie priestorov, kde budete sedávať a konzumovať pripravené jedlá). Ak však ešte len plánujete zariaďovať letnú kuchynku, poradíme vám na čo nesmiete zabudnúť.

Krb, gril

Letná kuchynka je, ako už z názvu vyplýva, náhrada klasickej kuchyne. Využívame ju najmä na jar a cez leto, kedy chceme maximum svojho voľného času stráviť na čerstvom vzduchu. Prirodzene si ju zariaďujeme podobne ako kuchyňu, akurát používame lacnejšie varianty nábytku a spotrebičov. Dajme si príklad – namiesto luxusného šporáka si do letnej kuchynky dávame dvojplatničku, ktorá bohato vystačí.

oven-1093151_1920

Do letnej kuchynky však neodmysliteľne patrí krb/ gril, na ktorom si budete môcť pripravovať chutné jedlá, s ktorými pohostíte svoju návštevu. V blízkosti nejednej letnej kuchynky môžete nájsť murovaný krb alebo dokonca pizza pec. Pozor však na to, kam krb umiestnite. Dymovody nesmú zasahovať do priestoru, v ktorom sa pohybujete. Ľahko by ste tak mohli prísť k úrazu.

Prístup k vode

V letnej kuchynke je dôležité zabezpečiť si prístup k vode. Určite by sa vám nechcelo behať dovnútra zakaždým, keď bude potrebné poumývať špinavé riady, očistiť pomôcky na grilovanie, alebo nebodaj ísť po vodu, z ktorej by ste mohli svojim hosťom uvariť dobrú kávičku. Do takejto rekonštrukcie sa rozhodne nepúšťajte sami. Odporúčame vám zavolať si miestneho vodára, ktorý zhodnotí situáciu, navrhne vám riešenie a následne s vami dohodne termín začatia rekonštrukcie. Pri rekonštrukcii však nikdy nezabúdajte zakrývať nábytok a pokladať na kamennú exteriérovú dlažbu igelit alebo staré handry. Ochránite tak exteriérové dlažby pred poškriabaním.

Miesto na sedenie a vybavenie kuchyne

Letná kuchynka by mala disponovať dostatočným priestorom. Ak plánujete pozývať väčší počet ľudí, je pochopiteľné, že budete musieť zabezpečiť aj viac miesta na sedenie. Ak je kuchynka netypických rozmerov, odporúčame vám dať si vyrobiť lavice z masívu na mieru. Na drevené lavice dávajte zakaždým deku, ktorú zakaždým, keď budete z priestoru odchádzať, schováte, respektíve dáte na miesto, kde textil nenavlhne.

Letná kuchynka

Čo sa týka vybavenia letnej kuchynky, je prakticky rovnaké ako v klasickej kuchyni, len s tým rozdielom, že pribudnú kliešte na otáčanie mäsa, grilovacie misky, papierové tanieriky a umelohmotné jednorázové poháre.

  • Kategórie

Podobné články