Ako skombinovať vnútorné a vonkajšie tienenie?

Ako skombinovať vnútorné a vonkajšie tienenie?

Reklamný článok - 25. októbra 2017 - 3661. zobrazení

Premýšľate, aké tienenie si do domácnosti vybrať? Najprv si musíte rozmyslieť, aké  funkcie chcete, aby vaše tienenie plnilo. Vie toho totiž oveľa viac, než len obyčajnú reguláciu slnečného svitu. Trebárs usporiť na energetických únikoch, izolovať hluk z ulice… Ak skombinujete vonkajšie aj vnútorné tienenie, ich skvelé vlastnosti znásobíte.

Obstaranie roliet a žalúzií vám spríjemní život nielen vďaka tomu, že si budete mocť ľubovoľne regulovať slnečné lúče – benefitov je ďaleko viac. Interiérové tienenie sa ľahko ovláda, udržiava a tiež sa vyrába v mnohých farebných variantoch a vzoroch, s ktorými doladíte akýkoľvek atypický interiér.

Vonkajšie tienenie zase predstavuje ochranu vášho okna pred vonkajšími vplyvmi, tvorí optickú bariéru, zvyšuje vašu bezpečnosť a účinne odizoluje hluk napríklad z rušnej ulice. Vlastnosť, ktorú ocení najmä vaša peňaženka je úspora na únikoch tepla. Vonkajšie tienenie im totiž zabraňuje, čím šetríte nielen v zime na účtoch za kúrenie, ale aj v lete na klimatizáciu.

Prečo kombinovať?

Kombináciou vnútorného a vonkajšieho tienenia zvýšite izolačné vlastnosti vašich okien až o jednu triedu a preto sa oplatí o ňom uvažovať. Skombinujte rolety, ktoré skvele tienia, so žalúziami, ktoré majú vďaka naklápacím lamelám ďaleko väčšiu variabilitu tienenia.

Nezáleží na tom, či dovnútra dáte rolety a von žalúzie či naopak. Záleží len na vás, ktorá varianta vám viac vyhovuje.

Farebne ich zlaďte

Pri kombinácii vonkajšieho a vnútorného tienenia je nevyhnutné, aby k sebe žalúzie a rolety ladili. Vyberajte preto farby, ktoré sa k sebe hodia, alebo voľte neutrálne odtiene, u ktorých nemôžete urobiť chybu. Poradiť sa tiež môžete s predajcom žalúzií alebo s rodinou a priateľmi, aby vaše tienenie bolo čo najkrajšie.

Vonkajšie tienenie zlaďte do jednej farby a pri vnútornom môžete zvoliť inú, ktorú môžete v prípade potreby doladiť interiérovými doplnkami. Farba nemusí byť rovnaká, stačí len zvoliť podobné farebné odtiene a výsledok bude dokonalý.

Zdroj/foto: Labona.sk

  • Kategórie

Podobné články