Ako vybrať do záhrady bazén

Ako vybrať do záhrady bazén?

Redakcia - 6. júla 2016 - 5032. zobrazení

Máme tu opäť leto a s ním aj horúce dni, ktoré predstavujú pre náš organizmus skutočne veľkú záťaž. Obzvlášť pre deti a starších ľudí. Preto padne každému z nás príjemné osvieženie v bazéne. Ak máte blízko kúpalisko, ste na tom dobre. Ale čo by ste povedali na vlastný bazén vo svojej záhrade?

Osvieženie aj zábava

Bazén na záhrade môže plniť hneď viacero funkcií. Jednou z nich je príjemné osvieženie organizmu počas horúcich dní. Ďalšou je fakt, že ak máte rodinu a deti, potom je bazén skvelým pomocníkom pri „zabávaní“ ratolestí. Deti sa v ňom môžu dokonale vyblázniť a hlavne sa nebudú nudiť. Len nezabudnite na ne dávať pozor. Hlavne ak ide o mladšie deti.

pool-317451_1920

Aký bazén zvoliť?

Tak v prvom rade máte na výber z bazéna nadzemného alebo zapusteného. Rozdiel je jasný hneď na prvý pohľad. Ak nemáte v úmysle investovať veľké množstvo finančných prostriedkov, potom bude pre vás lepšou voľbou nadzemný bazén. V porovnaní so zapustenými bazénmi sú cenovo dostupnejšie. Ďalší rozdiel je v tom, že pri nadzemnom bazéne nebudete musieť vykonávať žiadne povrchové úpravy. Ak sa vám nepozdáva ani jedna možnosť, potom môžete ešte siahnuť po čiastočne zapustenom bazéne. Je to akýsi kompromis medzi prvými dvoma možnosťami. Avšak počítajte s tým, že pri tomto type bazéna budú už nevyhnutné aj povrchové úpravy.

zábava

Zapustené bazény

Ak si chcete dopriať luxus, tak potom stavte na zapustený bazén. V tomto prípade máte na výber z viacerých možností. Na trhu sú dostupné fóliové, keramické, kompozitné a sklolaminátové bazény. Keramické bazény patria k najluxusnejším. Veľkou výhodou týchto bazénov je fakt, že ich vnútorná časť je dokonale hladká a navyše bez akýchkoľvek spojov.

swimming-pool-317453_1920

Na záver ešte dodáme, že pri výbere bazéna by ste nemali zabudnúť ani na rôzne doplnky. Ide hlavne o čistiace a dezinfekčné prípravky a samozrejme solárne ohrievače vody. Počas slnečných dní tak máte možnosť ušetriť na nákladoch za ohrev. A ak bude príjemná a teplá jeseň, čľapkanie si môžete dopriať aj počas nej.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články