Ako vyriešiť osvetlenie spálne

Ako vyriešiť osvetlenie spálne

Redakcia - 27. augusta 2018 - 2319. zobrazení

Aby ste v spálni vytvorili jedinečnú atmosféru pre odpočinok a relax, potrebujete vybrať aj vhodné osvetlenie. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako vyriešiť centrálne a doplnkové osvetlenie tejto miestnosti.

osvetlenie

Centrálne svetlo do spálne

Pre centrálne osvetlenie spálne vyberajte biele svetlo. Teplé biele svetlo upokojuje. Centrálne osvetlenie môžete zvoliť v podobe jednej lampy uprostred miestnosti ale aj rozmiestnením viacerých stropných svetiel.

Centrálne svetlo do spálne

Ak sa rozhodnete pre jedno svetlo, nie je vhodné umiestniť ho nad posteľ. Ak ho nie je možné dať inam, vyberte také svetlo, ktoré sa rovnomerne rozptýli po celej izbe.

Lampy na čítanie

K večernému odpočinku patrí pre mnohých dobrá kniha. Pri riešení osvetlenia v spálni preto myslite aj na výber lampy na čítanie. Umiestnite ju tak, aby vám na text svietila z dostatočnej výšky. Svetlo na čítanie by malo mať tiež dostatočný rozptyl, aby sa vaše oči nemuseli príliš namáhať.

Lampy na čítanie

Tento účel výborne splnia samostatné stojace lampy a lampy, ktoré pripevníte na stenu. Môžete sa rozhodnúť aj pre lampu na nočnom stolíku. Pri výbere myslite tiež na to, aby ste večer nerušili svojho partnera. Najlepšou voľbou je svietidlo s možnosťou nastavenia smeru svetelného toku.

Svetlo pre atmosféru miestnosti

Ak preferujete spálňu bez jasného svetla, môžete sa vybrať cestou nepriameho osvetlenia. V tomto prípade máte na výber medzi viacerými riešeniami. Jedným z nich je už spomínané riešenie centrálneho osvetlenia rozmiestnením viacerých stropných svietidiel s regulovaním intenzity svetla.

Svetlo pre atmosféru miestnosti

Ďalšou možnosťou je využitie doplnkových svetiel. Pomocou doplnkových svetiel môžete spálni vdýchnuť celkom novú atmosféru. Vhodné je umiestniť ich popod alebo na police, do podhľadu alebo jednoducho na steny miestnosti. Tento účel výborne splnia LED pásiky, svetelné dekorácie a nástenné svietidlá.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články