Aktuálne trendy pre štýlový dizajn kúpeľní

Aktuálne trendy pre štýlový dizajn kúpeľní

Redakcia - 17. novembra 2017 - 6986. zobrazení

Trendy v interiérovom dizajne sa menia pomaly častejšie ako ročné obdobia. Dizajnéri aj aktuálne prichádzajú s viacerými hitmi, ktoré budú minimálne pár mesiacov určovať smer. Vynechať nemohli ani kúpeľne, kde sa nové trendy uchytia vždy najskôr.

Pri návrhoch kúpeľne sa vyžaduje špeciálny prístup zohľadňujúci charakter tejto miestnosti. Tá má spĺňať najvyššie nároky na komfort, čistotu a súkromie, ktoré by sa mali preniesť aj do samotného vzhľadu. Ak sa tieto kritéria spoja so snahou o originalitu, potom sa môže priestor zmeniť na vytúženú oázu pokoja a to aj vďaka najhorúcejším aktuálnym trendom.

Vítané sú neutrálne odtiene

Vítané sú neutrálne odtiene

Harmonická kombinácia farieb je alfou a omegou každého priestoru, obzvlášť ak ide o kúpeľne. Momentálne najviac letia rôzne neutrálne odtiene ako béžová, sivá či jemnejšie variácie pastelových farieb.

Odvážne kombinácie materiálov

Popri výbere farieb hrá kľúčovú úlohu voľba materiálov, pri ktorej sa dizajnéri správajú čoraz odvážnejšie. Do hry vstupujú netradičné kombinácie ako drevo s betónom či prírodný kameň so sklom. No pozor, ich zladenie musí byť vo vzájomnom kontraste.

vane

O slovo sa začal hlásiť betón

Ak sme už spomenuli betón, ten nie je súčasťou najnovších trendov len ako doplnkový materiál k drevu. Jeho dlhodobo utajovaná estetická funkcia sa začala prejavovať vo forme farebných pohľadových doplnkov dávajúcich kúpeľniam celkom nový rozmer.

Pribúdajú doplnky z kovu

Čoraz viac žiadaných doplnkov do kúpeľne sa vyrába z kovu, prevažne z ušľachtilých materiálov ako nerez či mosadz. Tie sú prítomné v rôznych podobách od bežného kovania na skrinkách a dverách až po netradičné dekorácie zdobiace celý priestor.

Do popredia prichádza vegetácia

Netradičnou novinkou, ktoré sa medzi aktuálne trendy dostáva pomaly, je živá vegetácia. Tej sa v kúpeľni darí len za istých podmienok, no práve vegetačné steny prispôsobené zvýšenej vlhkosti a častým výparom ich dokážu splniť.

Trendy v interiérovom dizajne

Nepotrvá dlho a oblasť dizajnu zameraného na kúpeľne ovládnu ďalšie novinky. Niektoré z vyššie uvedených trendov sa uchytia na dlhšie obdobie, iné budú čoskoro vymenené za iné. Vy si zatiaľ môžete vybrať inšpiráciu z toho aktuálneho, veď určite vás niečo očarí a budete si to vedieť predstaviť vo svojej kúpeľni.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články