Aký koberec vybrať do obývacej izby

Aký koberec vybrať do obývacej izby

Redakcia - 15. augusta 2018 - 3786. zobrazení

K dokonalému vzhľadu interiéru neodmysliteľne patria vhodné doplnky. Správne zvolené doplnky pozdvihnú celkovú atmosféru miestnosti a dodajú  jej punc jedinečnosti. V nasledujúcom článku sa spolu pozrieme na to, ako vybrať vhodný koberec do obývacej izby.

Aký zvoliť rozmer koberca?

Ako prvé si zodpovedzte na otázku, či chcete kúpiť celoplošný alebo kusový koberec. Módne trendy vás nasmerujú smerom ku kusovým kobercom. Celoplošné sú v obývačke okrem toho menej praktické. Na koberci totiž po čase spozorujete nerovnomerné opotrebovanie. Na miestach, po ktorých chodíte, bude vydratejší ako na miestach, kde je vystavený menšej každodennej záťaži.

Aký zvoliť rozmer koberca?

Samotný rozmer koberca bude závisieť od množstva a rozloženia nábytku v miestnosti. Je vhodné, aby okraje kusového koberca boli od nábytku vzdialené aspoň 10 – 15 cm. Moderným riešením je tiež kúpa väčšieho kusového koberca, na ktorý položíte sedaciu súpravu, konferenčný stolík, prípadne taburet.

Výber vhodnej farby koberca

Farbu koberca zvoľte podľa štýlu zariadenia miestnosti. Do moderného interiéru pekne zapasujú jednofarebné koberce ale aj pestrosť farieb. Všetko bude závisieť od toho, či chcete vytvoriť v obývačke jednoliaty estetický celok alebo kontrast. Ak máte radi harmonicky pôsobiaci interiér, vyberte jednofarebný koberec alebo koberec s jemným vzorom. Ak sa rozhodnete pre výraznejšiu kombináciu, zvoľte cestu netradičných abstraktných vzorov.

Dizajnový koberec

Ďalším kritériom sú svetelné podmienky priestoru. Pri kúpe myslite na to, že farba koberca bude v tmavšej miestnosti pôsobiť o niečo tmavšie. Naopak vo svetlej miestnosti vynikne jeho farebnosť. Pri voľbe konkrétnych farieb vám možno pomôže, že v súčasnosti sú trendom prírodné a zemité farby ako aj výrazné odtiene tyrkysovej, fialovej, oranžovej a zelenej. Doplnkovými módnymi farbami sú červená a žltá.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články