Aký plot si vybrať?

Aký plot si vybrať?

Reklamný článok - 21. mája 2015 - 4343. zobrazení

Plot postupom času zmenil svoj pôvodný význam – v počiatkoch slúžil na to, aby nás ochránil pred neželanými návštevníkmi, dnes túto úlohu plnia bezpečnostné dvere, okná či iné ochranné zariadenia. V súčasnosti už plot neochraňuje primárne náš majetok, ale ochraňuje hlavne naše súkromie. Pred zvedavými okoloidúcimi, susedmi či pred zvieratami. Aký plot poskytne najviac súkromia?

Príroda k prírode

Keď máte záhradu, jednoznačne najlepšie je vytýčiť stĺpiky na plot, natiahnuť pletivo a okolo toho vysadiť živý plot. Trvá to dlhšie, kým dorastie do požadovanej výšky a musíte ho pristrihávať, ale ten pocit, keď vás od okolitého sveta chráni príroda, je neoceniteľný.

fence-181394_640

Ak nechcete dlho čakať, alternatívou je aj kamenný plot, ktorý postavíte za pomerne krátky čas. Zapadnú do ktorejkoľvek záhrady a pôsobí prírodne a dekoratívne. Keď ho postavíte ale príliš vysoký, bude mať pocit, že to nie je plot, ale skôr múr pevnosti.

Alternatívou za živý plot je aj betónový múr, ku ktorému môžete zasadiť popínavé rastliny, ktorého oblečú do zelenej. Kombinácia neutrálnej sivej a upokojujúcej zelenej je príjemná. Pozor ale na výšku múru, keď to preženiete, budete sa cítiť ako vo väzení.

Nezabudnite na bránku

Bránka by v prvom rade mala korešpondovať s celkovým vzhľadom plotu. Keď máte kamenný plot, samozrejme nebudete vyrábať bránku z kameňa, vyberte si bránku z dreva alebo z železného kovania. Drevená bránka je vhodným variantom taktiež k živému plotu – opäť princíp – príroda k prírode. Pri výbere bránky vždy myslite na veľkosť.

bird

Budete chodiť na pozemok iba pešo alebo aj autom? Aké veľké máte auto? Prejdete ním cez bránku? Toto sú otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať pred kúpou bránky. Keď si kúpite väčšie auto a bránka vám bude robiť problémy pri cúvaní, absolvujte kondičné jazdy so skúseným inštruktorom, ktorý vám pomôže zdokonaliť sa a naučí vás parkovať tak, aby ste zakaždým neodlomili bočné zrkadlo.

  • Kategórie

Podobné články