Bez čoho sa hrubá stavba rodinného domu nezaobíde

Bez čoho sa hrubá stavba rodinného domu nezaobíde

Reklamný článok - 26. júla 2017 - 3771. zobrazení

Ak snívate o rodinnom dome, malo by vás zamestnávať veľa otázok. Ak vynecháme financie, ktoré už máte vyriešené a máte aj samotný projekt, prichádza na rad hrubá stavba. Základom tej je kvalitný materiál, bezproblémová realizácia a samozrejme odborný postup.

Začať by ste mali výberom vhodných materiálov

Nie je dobré tieto činnosti podceniť, pretože stavba alebo plánovaná rekonštrukcia domu je jednorazovou záležitosťou, ktorú zrejme nikto nechce dobrovoľne opakovať aj z toho dôvodu, že je to veľmi finančne náročné.

plánovaná rekonštrukcia domu

Najbežnejšia je tehla

Pokiaľ sa budeme zaoberať materiálom, musíme ho vyberať správne, pretože práve ten bude ovplyvňovať nasledovný spôsob celej realizácie. U nás je najčastejším stavebným materiálom ten malo formátový, ktorým je samozrejme tehla, použiť sa samozrejme môže aj pórobetón a modernejšia drevoštiepka.

Najbežnejšia je tehla

K stavbe však nepatrí len samotný základ. Ešte pred ním si musíte rozplánovať umiestnenie betónovej žumpy a ostatné inžinierske siete. Najbežnejší betón sa na stavby rodinných domov dnes už tak moc nevyužíva, pretože je to studený materiál, ktorý má malé akumulačné schopnosti, jeho cena je však v porovnaní s tými ostatnými materiálmi oveľa nižšia. Na špeciálne stavby je však stále veľmi vhodný.

Stabilná konštrukcia a pevné základy

Vysoké nároky sa pri stavbe rodinného domu kladú na hrubú stavbu najmä z hľadiska solídnych a pevných konštrukcií, ktoré sa chápu ako prvok stabilného domova. Od nich sa predsa bude odvíjať všetko ostatné, a to nie len pri samotnej výstavbe. Ak si zvolíte vhodný typ konštrukcie a kvalitne urobené základy, môže vo vašom dome spokojne prežiť aj niekoľko generácií.

stavba

Aj pri výbere konštrukcie sa uplatňujú súčasné trendy modernej architektúry doplnené o technologickú vyspelosť niektorých metód. Tu si je ale dôležité vybrať kvalitnú spoločnosť, ktorá má z hrubými stavbami dlhoročné skúsenosti. Ak by ste sa chceli vyhnúť viacerým komplikáciám pri tejto činnosti, zvoľte si metódu stavby na kľúč, rodinný dom, ku ktorému si vy musíte vybrať iba vhodný pozemok a ostatné nechať na profesionálov.

Nech si zvolíte akýkoľvek spôsob výstavby a materiálov, mali by ste dbať aj na aktuálnu mieru a stav životného prostredia. To znamená, nenarušiť prirodzený ráz okolia a neuškodiť mu nevhodným prístupom.

  • Kategórie

Podobné články