gril-1048 × 792

Blíži sa grilovacia sezóna – pozor na porušenie pravidiel!

Grilovacia sezóna plná chutného jedla, dobrej hudby a pekných chvíľ v kruhu svojich najbližších sa blíži. S príchodom letných večerov si tieto večierky budeme užívať mnohí, no skôr než ich začneme organizovať, mali by sme spoznať zopár nepísaných pravidiel.

Dobrá grilovačka sprevádzaná veselou náladou sa môže razom zmeniť na problémy. Stačí porušiť niektoré z pravidiel, ktoré sa s grilovaním na záhradách, terasách a balkónoch spájajú, a susedské spory sú na svete. Problémom je, že tieto pravidlá sú nepísané a keďže majitelia o nich nemajú znalosť, ľahko sa dopustia ich porušenia.

grilovačka

Dym nesmie obťažovať susedov – V rámci záujmu zachovania dobrých susedských vzťahov by sme mali brať ohľad na susedov, prípadne ich zvieratá žijúce na dvore. Pre niekoho je dym nepríjemný a pri pravidelnom grilovaní môže rozvíriť zbytočný konflikt. Situácia však má pár riešení, napríklad správne umiestnenie grilu alebo pozvanie susedov na párty.

Nezabúdajme na nočný kľud – Prečkať hlučný záhradný večierok raz za čas nie je problém, no ak by trval do neskorých nočných hodín a pravidelne sa opakoval, mohol by byť dôvodom sporov. Na susedov treba brať ohľad nielen kvôli dymu, ale aj kvôli nočnému kľudu.

Pozor na likvidáciu odpadu – Po skončení každej grilovačky prichádza rad na likvidáciu odpadu. Odpadky majú svoje miesto, takže pozor na akékoľvek znečistenie, ktoré nielenže pokazí vzťahy a slušnú povesť, ale takisto znečistí okolie.

grilovanie

Pravidlá slušného a ohľaduplného grilovania nie sú stanovené žiadnym zákonom, takže ich porušenie neprináša dôsledky v podobe pokút, sankcií či iných obmedzení. Možné susedské spory či znečisťovanie okolia však narušia spokojný život a vtiahnu nás do dosť nepríjemnej atmosféry, takže pozor na porušenie týchto pravidiel.

Text: Róbert Bosák

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

UložiťZostaňte štýlový a sledujte nás aj na Facebooku