Bungalov – áno alebo nie?

Bungalov – áno alebo nie?

Redakcia - 19. februára 2016 - 5501. zobrazení

Plánujete stavať dom? Potom ste si možno všimli, že v súčasnosti môžeme sledovať nové trendy v bývaní. Klasické, viac generačné domy nahradili jednoduché bungalovy. Aké sú ich prednosti a nedostatky sa pokúsime zhrnúť na nasledujúcich riadkoch.

bungalov-03

Prečo sa rozhodnúť pre bungalov

Ak idete stavať dom svojpomocne, potom bude pre Vás jednoduchším riešením bungalov. V porovnaní s klasickými domami je to menšia stavba a tým pádom je menej náročná na čas a financie. Bungalov je vhodný pre mladé páry a rodiny,  ale i pre starších ľudí. Jeho nepopierateľnou výhodou je fakt, že v ňom nemusíte každý deň zdolávať schody, čo ocenia najmä starší či handicapovaný ľudia. Veľká výhoda je to aj pri malých deťoch. Aspoň nemusíte zabezpečovať schodište a obávať sa neželaných pádov, takže môžeme konštatovať, že bungalov je bezbariérovým spôsobom bývania.

bungalov-02

Okrem toho bungalov predstavuje úspornú a rýchlo realizovateľnú možnosť bývania. Určite Vás bude zaujímať aj priestorové riešenie domu. Nakoľko ide o jednopodlažný dom, celkový priestor pôsobí vzdušne a voľne. Všetky izby sú ľahko dostupné, čo umožňuje akúsi vzájomnú blízkosť členov domácnosti. Určite poznáte prípady, kedy sa jednotlivý členovia domácnosti ani prakticky nevidia, pretože rodičia sú na prvom podlaží (v obývacej izbe, kuchyni…) a deti sú vo svojich izbách na poschodí. Zaujímavým riešením je napríklad spojená kuchyňa s obývačkou.

Využite podkrovie

Podkrovie v bungalove sa dá využiť napríklad ako skvelý úložný priestor. Prípadne, ak by ste sa niekedy v budúcnosti rozhodli svoj dom zväčšiť, môžete potiahnuť múry trošku vyššie a podkrovie využiť na pracovňu, detský kútik či detské izby. Možností je viacero, všetko závisí od vašich potrieb.

bungalov-01

Či sa rozhodnete pre klasický dvojpodlažný dom alebo pre bungalov, najprv si zvážte všetky za a proti. Veríme, že naše zhrnutie Vám pri výbere pomôže.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: projekcny-atelier.sk

  • Kategórie

Podobné články