Chcete výhodnejší úver na bývanie? Pomôže vám stavebné sporenie

Chcete výhodnejší úver na bývanie? Pomôže vám stavebné sporenie

Reklamný článok - 27. júna 2017 - 8066. zobrazení

Hoci sa to nezdá, veľká časť nášho života sa krúti okolo bývania. Okolo kúpy bytu či domu, zariaďovania, opravovania a udržiavania. A samozrejme, aj veľká časť našich financií ide často práve na veci spojené s bývaním.

kúpy bytu či domu

Nakoľko ide pri kúpe nehnuteľnosti často o veľké sumy, väčšina z nás si musí požičať. Sú dva hlavné spôsoby, ako získať peniaze na bývanie pomocou úveru..

Dva spôsoby, ako si zaplatiť nové bývanie

Prvá skupina sú tí, ktorí sa prikláňajú k hypotéke. Ak sa rozhodnete pre nové bývanie, jednoducho si vezmete hypotéku a bývať môžete už v krátkom čase po jej získaní. Ak však myslíte vopred, môžete si založiť stavebné sporenie a vďaka nemu získať výhodnejší úver na bývanie v podobe stavebného úveru.

Ide teda o druhú skupinu ľudí, ktorí myslia na budúcnosť dostatočne včas a zriadia si stavebné sporenie. Na kúpu vlastného bytu či domu sa pripravujú počas niekoľkých rokov.

Síce im potrvá nejaký čas pokým sa k svojmu bývaniu dopracujú, no na druhej strane môžu využiť výhody sporenia a svoje peniaze stále zhodnocovať vďaka úrokom a štátnej prémii. Zároveň vďaka tomu, že myslíte na budúcnosť, môžete získať lepšie podmienky na stavebný úver.

Výhody stavebného sporenia so stavebným úverom

Takýto stavebný úver je často výhodnejší ako hypotéka. A to aj vďaka tomu, že si časť sumy nasporíte. Peniaze uložené na účte stavebného sporenia sa vám stále úročia úrokovou mierou a tiež máte právo na uplatnenie štátnej prémie.

Výhody stavebného sporenia so stavebným úverom

Hlavné výhody:

  •      po sporení aspoň počas 2 rokov máte automaticky nárok na úver,
  •      možnosť získať úver aj bez zabezpečenia nehnuteľnosťou a bez potvrdenia o príjme,
  •      možnosť poistiť si schopnosť splácať úver. To pre prípad, ak by ste sa náhodou dostali do ťažkej životnej situácie,
  •      môžete ho získať aj bez poplatku,
  •      fixná úroková sadzba počas celej doby splácania.

Ako získať stavebný úver

Stavebný úver získate nasledovne:

  •      založíte si stavebné sporenie a stanovíte si určitý finančný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť,
  •      po 2 rokoch sporenia a našetrenia si aspoň 20 % z cieľovej sumy dostanete možnosť požiadať o špeciálny stavebný úver, vďaka ktorému budete môcť mať svoje bývanie oveľa skôr,
  •      stavebný úver „doplní“ celú sumu, ktorá vám chýba na naplnenie vášho cieľa. Napríklad, ak máte nasporených 7 000 eur a váš sporiaci cieľ je 15 000 eur, zvyšných 8 000 si môžete pomocou stavebného úveru požičať.

Váš sen o vlastnom bývaní už nemusí byť len snom. Je na vás, či chcete bývanie už teraz a vyberiete si hypotéku alebo myslíte na budúcnosť a založíte si stavebné sporenie, vďaka ktorému získate neskôr stavebný úver.

  • Kategórie

Podobné články