Chráňte svoj domov v čase vašej neprítomnosti

Chráňte svoj domov v čase vašej neprítomnosti

Reklamný článok - 15. decembra 2017 - 7285. zobrazení

S prvým snehom prichádzajú aj vianočné sviatky a zimné dovolenky. Mnohí Slováci sa tešia na kvalitnú lyžovačku, za ktorou sú ochotní vydať sa aj do susedných Čiech či Rakúska. Ak aj vy patríte k vášnivým lyžiarom, určite by ste nemali zabúdať na bezpečnosť – nielen tú vašu, ale aj toho, čo na vás zatiaľ čaká doma.

Zlodej sa do bytu dostane do 2 minút!

Asi 80 % páchateľov dokáže priemerne zabezpečený byt otvoriť do piatich minút, pričom polovica z nich tvrdí, že im stačia aj dve minúty. Medzi najľahšie vstupové body do domu či bytového domu pritom patria okná, pivnice a garáže. Naopak najväčšou prekážkou sú pre zlodejov alarmy, dvere vyšších tried a bezpečnostné sklá. Niektorých môže odradiť aj objekt napojený na pult centrálnej ochrany alebo strážený psom. Ak máte byt v paneláku, na vašu neprítomnosť môže zlodeja upozorniť aj obyčajná poštová schránka, rolety na oknách či zhasnuté svetlá. Čoraz viac zlodejov sa však začína orientovať aj na sociálne siete. Preto sa o lyžovačke či svojej dlhodobej neprítomnosti nikomu a nikde nezdôverujte. Okrem spomínaných bezpečnostných prvkov a rôznych predbežných opatrení však môže ako ochrana pred zlodejmi značne pomôcť aj kvalitné poistenie bytu.

Nezabúdajte na vybavenie vášho bytu

Uvažujete nad poistením bytu najmä kvôli vlámaniu? Potom si treba vybrať kvalitné poistenie domácnosti, ktoré kryje všetky veci nachádzajúce sa u vás doma. Toto poistenie chráni nábytok, svietidlá, veci osobnej potreby, technické zariadenia, bielu a čiernu techniku, športové potreby, ale aj cennosti, umelecké predmety a zbierky, peniaze, cenné papiere a mnoho ďalších predmetov. Súčasťou poistenia sú aj asistenčné služby, vďaka ktorým budete vždy vedieť, čo robiť a ako postupovať pri škodovej udalosti. Voľbou vhodného poistenia domácnosti však získate oveľa viac ako len ochranu pred zlodejmi. V závislosti od rozsahu vami zvoleného krytia môžete svoj domov chrániť aj pred množstvom ďalších rizík, akými sú požiar, blesk, povodeň či záplava, zadymenie a pod. Podobne ako v prípade iných poistení, aj tu si je možné zvoliť aj z ponuky pripoistení. Okrem drahých predmetov si tak môžete priplatiť aj za ochranu pred elektrickým skratom a zhorením motora v spotrebičoch, poškodením práčky, rozbitím skla či pred škodou, ktorú spôsobil niektorý člen vašej domácnosti inej osobe.

  • Kategórie

Podobné články