Čo je okrasná záhrada?

Redakcia - 28. februára 2013 - 7859. zobrazení

Okrasné záhrady sú špeciálne navrhnuté plochy s rastlinami, ktoré sú vytvorené za účelom estetického potešenia než na pestovanie plodín. Krajinné plány často zahrnú okrasné rastliny do svojich návrhov, a mnoho miest má okrasné záhrady pre potešenie obyvateľov.

zahrady-jazera

Okrasné záhrady

– často obklopujú verejné budovy tak, aby boli vizuálne zaujímavejšie. Kostoly, galérie a ďalšie budovy sú tiež bežne uprostred záhrad, ktoré sú používané ich obyvateľmi. Usporiadanie okrasných záhrad môže byť neuveriteľne pestré, v závislosti na klimatických podmienkach, prítomných rastlinách, a povahe okolitej architektúry.

skálka

Okrem toho, že sú príjemné na pohľad, okrasné záhrady sú tiež vhodné na rôzne využitie. Mnohý používajú záhrady na šport, prechádzky, alebo jednoducho sedia a užívajú si záhradu, niektoré majú vyhradený priestor pre rôzne hudobné predstavenia alebo divadlo.

záhrada

Rastliny taktiež môžu pomôcť regulovať teplotu, vytvoria miernejšie klíma pričom pôsobia ako filtrácia, odstraňujú znečistenie a udržujú vzduch čerstvý a čistý. Okrasná záhrada môže tiež poskytnúť ideálne prostredie pre vtáky, motýle a ďalších živočíchov.

  • Kategórie

Podobné články