Dedina Monsanto

Dedina Monsanto

Reklamný článok - 13. mája 2014 - 3988. zobrazení

Domy postavené na, medzi, a pod obrovskými skalami

monsanto-1

V roku 1938 bol Monsantu udelený titul

najportugalskejšie mesto v Portugalsku.

monsanto-2

Na prvý pohľad ale Monsanto nevyzerá ako reprezentatívne mesto pre celú krajinu, hlavne pre to, že väčšina portugalských domov nie je postavená pod kameňmi.

monsanto-3

Monsanto doslova visí z vrcholu hory s výhľadom na kilometre ďaleko. V priebehu stoviek rokov sa takmer nezmenilo a slúži ako portugalské„ živé múzeum‟. Kvôli svojej polohe sa ani zmeniť nemôže a zachováva si svoj typický dedinský šarm.

monsanto-4

Malé uličky v Monsante sa strmo tiahnu pomedzi chaty s červenými strechami, ktoré sú vsadené do machom porastených skál. Niektoré z domčekov majú dvere dokonca vsadené priamo v skale a vedú dovnútra vytesaného priamo do kameňa. Aj keď mestečko pôsobí trochu neortodoxne, je to unikátny obrat v klasickej portugalskej architektúre.

monsanto-5

Pri prechádzaní dláždenými ulicami je očividné, že Monsanto je mikrokozmom Portugalska. Architektúra zahŕňa portugalský Manueline štýl na množstve budov a kostole. Aj napriek tomu, že dedinka striktne reprezentuje klasický portugalský dedinský štýl, návštevníci budú bez pochýb ohromení tým, že chaty sú v skalách postavené viac-menej moderne, a nie stredoveko.

monsanto-7

Zdroj: atlasobscura.com

  • Kategórie

Podobné články