Dekoračné vankúše v byte

Dekoračné vankúše v byte

Reklamný článok - 4. augusta 2013 - 3149. zobrazení

Ako sme už veľakrát v našich článkoch spomínali a opäť vám to pripomenieme, všetko, na čom záleží, sú detaily. Detaily vytvárajú celok a vďaka nim dokážeme spestriť, vylepšiť, doplniť každú miestnosť a vďaka nim dokážeme každej miestnosti dodať jedinečný a špecifický vzhľad.

Dnešnou témou budú dekoračné vankúše

Ak ste si doteraz mysleli, že vankúše môžu byť len jednofarebné, či nemôžu slúžiť ako dekorácia, my vás veľmi rýchlo vyvedieme z tohto omylu. Neslúžia len na odpočinok – ako podložka pod hlavu pri spánku, môžu byť ozdobou, ktorá rozžiari váš príbytok a dodá mu pocit domova, a môžu byť aj tým, čo zaujme hneď na prvý pohľad každého vášho návštevníka.vankus-provence-stylPri návšteve e-shopu  nostalgiashop.sk sa môžete presvedčiť o tom, že skutočne existuje množstvo rôznych návliečok na vankúše, nemusí ísť len o nudné farby či iné vzory, ktoré splývajú s pohovkou a sú úplne nevýrazné. Možno si myslíte, že vankúše nie sú ničím dôležitým, o čo by ste sa mali nejako špeciálne zaujímať, no opak je pravdou.

Ak holdujete nejakému koníčku, môžete to premietnuť napríklad aj do toho vankúša. Ak sa venujete športu alebo ste fanúšik nejakého konkrétneho športu, nájdite si vankúše s takou potlačou. Takto to môže fungovať pri všetkých vašich koníčkoch, na základe toho vaši návštevníci veľmi ľahko uhádnu, čo máte radi a budú vedieť, aké témy sú u vás vítané.

Ak ste veľkým cestovateľom, no nechcete míňať veľké peniaze na drahé obrazy miest, ktoré ste navštívili alebo ktoré by ste chceli navštíviť, môžete si zaobstarať vankúše, na ktorých by boli zobrazené dané krajiny a miesta. Ak je vaša pohovka jednofarebná, vankúše takéhoto typu na nej môžu perfektne vyniknúť. V tomto prípade vás však musíme upozorniť, aby ste to náhodou neprehnali. Ak ste sa napríklad rozhodli zadovážiť si obrazy, nekupujte si aj vankúše s podobným vzorom, mohlo by to pôsobiť až príliš a pokaziť tak celý dojem izby.

obliecka-rendezvous

Ako docieliť, aby bol váš gauč perfektne zladený s vankúšmi? Pokiaľ máte jednofarebnú pohovku, alebo len s nejakými nevýraznými vzormi, vankúše môžete zvoliť v akomkoľvek štýle, farbe, s rôznymi motívmi a podobne, navzájom sa nedostanú do konfliktu.

No ak je váš gauč v pestrých farbách s výraznými motívmi, musíte si poriadne premyslieť, aké budú vankúše, pretože v takomto prípade by sa mohlo ľahko stať, že dôjde k vzájomnému protichodnému kontrastu a namiesto želanému efektu, by sa dostavil celkom iný, nie žiadaný efekt.

Pri zariaďovaní izby by mala byť kúpa vankúšov kdesi na posledných priečkach, aby ste vedeli, aké kúpiť, v akých farbách, a pod.. Toto pravidlo neplatí len pri vankúšoch, ale platí aj pri každej inej dekorácií. Detaily dotvárajú celkový efekt, nie naopak. Preto poriadne zvážte výber a kupujte, až keď budete celkom presvedčení o tom, že táto dekorácia môže po optickej stránke pomôcť.

  • Kategórie

Podobné články