Dojčenská izba podľa princípov feng - šuej

Dojčenská izba podľa princípov feng – šuej

Redakcia - 10. februára 2014 - 7746. zobrazení

Mnoho rodičov sa po návrate z pôrodnice zaoberá otázkou, kedy je vhodný čas na to, aby ich najnovší prírastok do rodiny začal tráviť noci samostatne. Teórie sa rôznia jedna od druhej, preto konečné rozhodnutie ostáva len na samotných rodičoch. Pokiaľ ste sa práve rozhodli, že ten správny čas nastal, prezradíme vám, ako sa zariaďovania dojčenskej izby ujať tak, aby bola bezpečným a zároveň podnetným miestom, kde môže bábätko rásť do krásy a spokojnosti.

Izba bábätka, by mala byť situovaná juhovýchodne od stredu bytu.

Do úvahy prichádzajú aj západ a východ – ten však pôsobí veľmi aktivizujúco a mohol by u detí vyvolávať poruchy spánku. Zároveň by sa izba mala nachádzať čo najbližšie k rodičovskej spálni, predovšetkým kvôli pohodliu mamičky, ktorá k nemu niekoľkokrát počas noci vstáva. Monitorovacie zariadenia sú skvelým pomocníkom najmä v prvých dňoch, kedy si na nový režim ešte len zvykáte. Keď už to však nebude nutné, odstráňte ich z blízkosti bábatka. Tak, ako všetky elektrické zariadenia, aj tieto môžu nepriaznivo pôsobiť na energiu v miestnosti.

dojcenska-izba

Dojčenská izba by mala byť zariadená útulne a esteticky. Bábätko potrebuje okrem postieľky a skrine na bielizeň tiež ohrádku na hranie, uzatvárateľnú debnu na hračky a prebaľovací pult. Pohodlné je, ak má mamička k dispozícii aj kreslo na dojčenie. Postieľka by sa mala nachádzať pri súvislej stene, čo najďalej od dverí a okien. Ak ju vybavíme nebesami zo vzdušného materiálu, umocníme pocit pohodlia a bezpečia.

Cez deň doprajte dieťatku čo najviac zmyslových stimulov v podobe farebných hračiek z rozličných materiálov, ktoré môžu byť sprevádzané zvukovými efektmi. Na noc je potrebné všetky hračky z postieľky vybrať a miestnosť nechať upratanú. Aby pozitívna energia čistej a upratanej izbičky ostala voľne prúdiť miestnosťou, dvere na noc nenechávajte dokorán otvorené.

tip-na-dojcensku-izbu

Z hľadiska bezpečnosti, ale tiež preto, aby sme v miestnosti nevytvárali negatívnu energiu, volíme nábytok s oblými hranami. Keď už spomíname bezpečnosť, uistite sa, že všetok nábytok v miestnosti spĺňa bezpečnostné normy, nielen z hľadiska samotnej konštrukcie a stability, ale dajte pozor najmä na náterové látky, ktorými bol nábytok ošetrený.

vintage-dojcenska-izba

Farby volíme veselé, ale nie príliš výrazné a sýte, skôr pastelové tóny. Vhodná je predovšetkým modrá farba. Z materiálov sa odporúča svetlé drevo, mäkký koberec stlmí pády pri pokusoch o prvé kroky.

nostalgicka-dojcenska-izba

Izbu bábätka dotvárajte postupne. Už v prvých mesiacoch začnete zisťovať, na ktoré farby pozitívne reaguje, ktoré materiály a zvuky sú mu príjemné. Ide predsa najmä o to, aby ono samé bolo vo svojom malom kráľovstve spokojné a šťastné.

Text: Nina Kvasňovská     Zdroj foto: Restoration Hardware

  • Kategórie

Podobné články