Doprajte si wellness vo vlastnej kúpeľni

Doprajte si wellness vo vlastnej kúpeľni

Redakcia - 18. októbra 2014 - 6937. zobrazení

Máte radi tie okamihy, keď si vychutnávate zaslúžený oddych niekde v saune, alebo vo vírivke? Sú to chvíle, kedy si príjemne oddýchne a zrelaxuje nielen telo, ale aj myseľ. Jednou nevýhodou je to, že za takýmto relaxom musíme zvyčajne cestovať alebo aspoň navštíviť relaxačné centrum, prípadne kúpele. Milovníkov wellnessu však potešíme. Zriadiť si ho môžete aj doma.

Hydromasážna vaňa

Vaňu má vo svojej kúpelni takmer každý z nás. Odhliadnuc od tých, ktorým vyhovuje iba sprchovací kút. Túžite po bublinkách, ktoré Vám premasírujú boľavý chrbát, nohy a celé telo? Výborným riešením je hydromasážna vaňa. Tieto systémy fungujú na princípe intenzívneho prúdenia vody pomocou trysiek. Takýto kúpeľ uvoľňuje stuhnuté svalstvo, zvyšuje pohyblivosť kĺbov a má relaxačné účinky.

kupelna-vana
Zdroj foto: (link)

Systém hydromasáže sa dnes dá vložiť do takmer každej vane. Stačí si iba vybrať. K dispozícií máte hneď niekoľko kombinácií.

Air masáž

Ide o jeden z masážnych systémov určených do vane. Air masáž využíva prúdenie vody a vzduchu, čo umožňuje lepšie prekrvenie pokožky a svalov.

water-bubbles
Zdroj foto: (link)

Rôzne kombinácie systémov pre Vaše pohodlie

Ak máte záujem o hydromasážnu vaňu, k dispozícii máte široký výber kombinácií hydromasážnych systémov.

jacuzzi
Zdroj foto: (link)

Základné systémy ponúkajú 6 veľkých trysiek – tie sa nachádzajú na bokoch a pri nohách a 6 mikrotrysiek, ktoré sú v chrbtovej časti. Toto bol systém 6 + 6. Ďalší systém je 6 + 8. Rozdiel je v tom, že na chrbát Vám pôsobí 8 mikrotrysiek. Tiež môžete využiť iba systém 14-tich vzduchových trysiek. Alebo kombináciu všetkých uvádzaných možností. Výber závisí na Vašej náročnosti.

Chromoterapia

Veľmi zaujímavou možnosťou pri hydromasážnych systémoch je aj tzv. chromoterapia. Ide o terapiu pomocou svetla. Terapia spočíva v tom, že počas kúpeľa si viete nastaviť farebné svietenie rôznych farieb a ich striedanie. Táto terapia pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, nízkemu alebo vysokému tlaku, reume a podobne.

chromo-therapy
Zdroj foto: (link)

Ako máte možnosť vidieť, spôsobov ako zabezpečiť sebe aj rodine relaxačný kúpeľ je veľké množstvo. Pri rozhodovaní je dobré ak zvážite, aké systémy budú pre Vás najvhodnejšie. Predídete tak zbytočnému predraženiu alebo naopak tomu, že postupom času zistíte, že Vám niečo chýba. Na začiatok ide možno o väčšiu investíciu, ale tá sa Vám postupom času vráti. Prajeme príjemné kúpanie.

jacuzzi-vana
Zdroj foto: (link)

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články