Dych vyrážajúci dom „Ga On Jai“ v Južnej Kórei

Dych vyrážajúci dom „Ga On Jai“ v Južnej Kórei

Reklamný článok - 11. februára 2014 - 4574. zobrazení

Famózna Ga On Jai rezidencia bola postavená v roku 2013 v Gyeonggi-do, v Južnej Kórie spoločnosťou IROJE KHM Architekti. Dom bol postavený na rozlohe 643.5 m2, z čoho 319.96 m2 predstavuje obytný priestor, ktorý zahŕňa obrovské miestnosti na bývanie, útulné izby a bohaté kúpeľne. To všetko môžete nájsť v jeho vnútri.

irojekhm_gaonjai-10
© Jong Oh Kim

Avšak, keď hovoríme o štruktúre tejto pôvabnej rezidencie, pri jej výstavbe sa architekti stretávali s viacerými výzvami a riešili ich prostredníctvom zavádzania tzv. troch tradičných kórejských architektonických prvkov – „Madang“, „Ru“ a „Cheoma“. Vonkajšie plochy boli založené na usporiadaní „Madang“, čo predstavuje kórejské vnútorné nádvorie.

irojekhm_gaonjai-6
© Sergio Pirrone

Hlavným cieľom architektov bolo vytvoriť zdravé ekologické prostredie a živú prírodnú scenériu. Dizajn domu bol založený na princípe „Ru“ (typická kórejská architektúra). „Využili sme dynamické a malebné okolie hôr tak, že sme sa snažili vytvoriť typ domu, ktorý by sa perfektne začlenil do tohto prostredia,“ vyjadril sa jeden z tvorcov.

irojekhm_gaonjai-3
© Jong Oh Kim

„Cheoma“ predstavuje samonosnú strechu, ktorá slúži na estetické a praktické účely tým, že na jednej strane odzrkadľuje klasickú eleganciu a na druhej zabezpečuje odolnosť voči neprívetivému počasiu. Okrem týchto elementov sa tu nachádzajú aj tzv. „doldam“ steny – kamenné steny vyrobené z tvrdého betónu.

irojekhm_gaonjai-8
© Jong Oh Kim

V neposlednom rade je celá rezidencia vybavená tzv. vnútorným zaistením, čo znamená, že zaisťuje potrebnú ochranu súkromia a ochranu pred hlukom, dymom a inými nežiaducimi prienikmi. Toto všetko boli požiadavky, ktoré chceli architekti dosiahnuť a splniť, aby mohli dom poskytnúť aj tým najnáročnejším klientom.

irojekhm_gaonjai-2
© Jong Oh Kim
  • Kategórie

Podobné články