Fínska sauna – praktický domáci pomocník pre zdravie

Fínska sauna – praktický domáci pomocník pre zdravie

Redakcia - 4. decembra 2016 - 7009. zobrazení

Hektické dni sprevádzané stresom a tlakom na podávanie vysokých výkonov sa dajú zakončiť pokojným odpočinkom, napríklad v saune. A čo je najlepšie, nemusíme za ňou ísť do Fínska ani do žiadneho relaxačného centra, pretože ju môžeme mať rovno doma.

Pobyt v saune je pre mnohých určitou formou relaxu a zároveň spôsobom, ako podporovať dobrý zdravotný stav. Kvôli časovej zaneprázdnenosti je však pre niektorých náročné stíhať pravidelné návštevy stredísk, kde sauny prevádzkujú Predajcovia tak prišli s riešením, ako umožniť majiteľom radosť z tohto pôžitku častejšie a spustili predaj domácich fínskych sáun.

saunovanie

Fínska sauna na dosah ruky

Vyhrievanie tela vo fínskej saune patrí k najstaršiemu a v našich končinách aj najbežnejšiemu spôsobu využitia sauny. Ide o bežný štýl saunovania, pri ktorom sa celá procedúra vykonáva v uzavretej kabíne. Trvalo dlhšie, kým sa tento pôžitok dostal do príbytkov, no nakoniec sa to podarilo a špeciálne fínske sauny sú dnes predávané aj na individuálne domáce využitie.

sauna-1405973_1280

Princípy fínskeho saunovania :

procedúra prebieha pri vysokej teplote, až do 110 stupňov

– ide o suchý štýl saunovania s občasnými parnými nárazmi

– proces by sa mal opakovať 2 až 3-krát, podľa výdrže tela

Priaznivé účinky na zdravotný stav :

– podpora imunitného systému

-vplyv na znižovanie telesnej hmotnosti

– prekrvenie a stabilizácia krvného obehu

– blahodarný vplyv na kvalitu spánku

women-936549_960_720

Nie náhodou sa fínske sauny považujú za domáceho lekára. Stačí krátky pobyt a telo pocíti okamžitý prílev energie. Práve možnosť mať saunu doma ešte zvyšuje celý pôžitok, pretože po absolvovaní procedúry nemusíte nikam chodiť a pokojne môžete relaxovať ďalej, veď ste predsa doma. A nezabúdajme na ďalšie pozitívum, tieto sauny sú skvelý estetický doplnok.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články