Francúzske lyžiarske stredisko Avoriaz

Francúzske lyžiarske stredisko Avoriaz

Reklamný článok - 6. februára 2014 - 6245. zobrazení

Hľadáte čarovné miesto na zimné lyžovanie či turistiku, ktoré by vás uchvátilo nielen svojou nádhernou okolitou zasneženou prírodou, no aj samotnou architektúrou? V srdci Portes du Soleil, na území obce Morzine, sa nachádza francúzske horské stredisko Avoriaz.

lyziarske-stredisko

Bolo postavené v roku 1960 po tom, čo s týmto nápadom prišiel olympijský zjazdový zlatý medailista Jean Vuarnet, ktorý sa spojil so staviteľom a priniesol troch nových architektov – Jacques Labro, Jena Jacques Orzoni a Jean–Marc Roques – aby vytvorili niečo tajomné, fantáziou inšpirované, čo by zapadlo medzi kopce neďaleko mesta Morzine.

avoriaz

Typické pre túto oblasť sú rustikálne zvetrané lesy, ktorých stromy majú tendenciu k častému zošikmeniu a nakláňaniu sa, no neuveriteľná architektonická geometria týchto chalúp a apartmánov vytvára unikátnu atmosféru, ktorá prebije akékoľvek negatívne detaily.

7

Nie niektorých fotkách sa zdá, akoby boli tie chalupy vybudované pre malých trpaslíkov z inej planéty, naopak niektoré vám pripomínajú starodávne monumentálne stavby či apartmány odhaľujúce vzdialenú budúcnosť.

3

V súčasnosti je Avoriaz jedným z hlavných francúzskych lyžiarskych stredísk ponúkajúcich širokú paletu možností na lyžovanie a radí sa medzi top snowboardingových destinácií na svete. Okrem činností na snehu ponúka aj rôzne outdoorové aktivity v letných mesiacoch, golf či je dokonca významným centrom pre pešiu turistiku a horské bicyklovanie.

5

Jedným z hlavných vlastníkov je spoločnosť cestovného ruchu a rozvoja – Pierre & Vacances, ktorej zakladateľom je Gerard Bremont, ktorý sa aktívne podieľa pri riadení strediska. Je dôležité podotknúť, že v destinácií Avoriaz sú zakázané autá, celá oblasť je vytvorená len čisto na lyžovanie. Počas zimy sa tam môžete presúvať na saniach ťahaných koňmi.

2

 

10

 

6

 

hotel

 

9Zdroj: Alastair Philip Wiper

  • Kategórie

Podobné články