Francúzske lyžiarske stredisko Avoriaz

Francúzske lyžiarske stredisko Avoriaz

Reklamný článok 6. februára 2014

Hľadáte čarovné miesto na zimné lyžovanie či turistiku, ktoré by vás uchvátilo nielen svojou nádhernou okolitou zasneženou prírodou, no aj samotnou architektúrou? V srdci Portes du Soleil, na území obce Morzine, sa nachádza francúzske horské stredisko Avoriaz.

lyziarske-stredisko

Bolo postavené v roku 1960 po tom, čo s týmto nápadom prišiel olympijský zjazdový zlatý medailista Jean Vuarnet, ktorý sa spojil so staviteľom a priniesol troch nových architektov – Jacques Labro, Jena Jacques Orzoni a Jean–Marc Roques – aby vytvorili niečo tajomné, fantáziou inšpirované, čo by zapadlo medzi kopce neďaleko mesta Morzine.

avoriaz

Typické pre túto oblasť sú rustikálne zvetrané lesy, ktorých stromy majú tendenciu k častému zošikmeniu a nakláňaniu sa, no neuveriteľná architektonická geometria týchto chalúp a apartmánov vytvára unikátnu atmosféru, ktorá prebije akékoľvek negatívne detaily.

7

Nie niektorých fotkách sa zdá, akoby boli tie chalupy vybudované pre malých trpaslíkov z inej planéty, naopak niektoré vám pripomínajú starodávne monumentálne stavby či apartmány odhaľujúce vzdialenú budúcnosť.

3

V súčasnosti je Avoriaz jedným z hlavných francúzskych lyžiarskych stredísk ponúkajúcich širokú paletu možností na lyžovanie a radí sa medzi top snowboardingových destinácií na svete. Okrem činností na snehu ponúka aj rôzne outdoorové aktivity v letných mesiacoch, golf či je dokonca významným centrom pre pešiu turistiku a horské bicyklovanie.

5

Jedným z hlavných vlastníkov je spoločnosť cestovného ruchu a rozvoja – Pierre & Vacances, ktorej zakladateľom je Gerard Bremont, ktorý sa aktívne podieľa pri riadení strediska. Je dôležité podotknúť, že v destinácií Avoriaz sú zakázané autá, celá oblasť je vytvorená len čisto na lyžovanie. Počas zimy sa tam môžete presúvať na saniach ťahaných koňmi.

2

 

10

 

6

 

hotel

 

9Zdroj: Alastair Philip Wiper

  • Kategórie

Podobné články