Garážové dvere

Garážové dvere

Redakcia - 21. januára 2016 - 4726. zobrazení

Väčšina z tých, ktorí vlastnia auto, majú garáž, ktorá samozrejme potrebuje aj nejaké tie dvere. V dnešnej dobe už nie je žiadny problém zabezpečiť si garážové dreve presne na mieru a na svoju žiadosť.

Terajší trh ponúka rôzne typy garážových dverí, či už krídlové, výklopné, posuvné alebo závesné. Taktiež na trhu nájdeme aj sekčné alebo rolovacie. Garážovú bránu si však treba aj správne vyberať. Otázkou však je ako si vybrať správne garážové dvere?

Nie sú dvere, ako dvere

Pri výbere garážových dverí vás budú v prvom rade určite zaujímať kvalita a výhody či prednosti danej brány. Napríklad, keď vypnú prúd, mala by otvorenie brány zvládnuť väčšia časť rodiny. Ak by mala mať brána pohon na diaľkové ovládanie a garáž nemá vedľajší vchod, opýtajte sa predajcu, s ktorým jednáte o kúpe či a ako sa môže brána núdzovo otvoriť bez prúdu a znovu uzamknúť bez toho, aby ste opúšťali bránu síce zatvorenú, ale nezamknutú. Ďalšou užitočnou prednosťou je aj plastová päta na spodnej časti zárubne. Pýtate sa, načo je dobrá? Táto možno na prvý pohľad banálna vec ochráni kovanie dverí pred hrdzavením.

reklama-pr-clanky

Integrované dvere sú ďalšou nespornou výhodou. Vďaka nim môžete prejsť bránou bez toho, aby sa musela otvárať celá brána, čím sa okrem iného predlžuje životnosť pohonu.

Výhodou sú integrované dvere s veľmi nízkym prahom (15 mm), cez ktorý aj malé dieťa dokáže preniesť svoj bicykel bez pomoci rodičov.

Rýchly pohon sa stáva veľmi praktickým doplnkom v prípade, že do garáže vchádzate priamo z ulice. Bránu nechcete otvoriť príliš skoro, aby ľudia, ktorí by mali aký taký záujem o vaše veci nestihli vypožičať, čo len ich oči vidia, ale zároveň nechcete zdržovať cestnú premávku. V dnešnej dobe je k dispozícii obrovská ponuka najrôznejších diaľkových ovládačov – napríklad ovládač vhodný do zásuvky zapaľovača v aute.

real-estate-374190_640

Ako sme už spomínali v súčasnosti je na trhu množstvo produktov, z ktorých si môžete vyberať. Pri výbere dbajte hlavne na kvalitu a garancie poskytované výrobcom. Ak je daná brána kvalitná, čiže vyrobená z kvalitných materiálov, potom môže mať aj predĺženú záruku.

Je samozrejmé, že v tomto prípade si možno trošku priplatíte, ale takúto investíciu určite neoľutujete. Predsa len, určite nechcete meniť svoje garážové dvere každých pár rokov.

  • Kategórie

Podobné články