Geometrické tvary majú zelenú

Geometrické tvary majú zelenú

Redakcia - 5. mája 2017 - 6761. zobrazení

Túžite po zmene interiéru vášho bytu, domu, či nejakej miestnosti, ale nechce sa Vám do maľovania? Nemusíte hneď siahať po farbách. Interiér dokážete zmeniť alebo oživiť aj inou cestou. Jedným zo súčasných trendov sú geometrické tvary, ktoré Vám zaručene spestria interiér, dokonca ho môžu aj zmeniť!

Štvorec, obdĺžnik, trojuholník, kruh. Základné geometrické tvary sme sa v detstve naučili kresliť medzi prvými a sprevádzajú nás po celý život.  Teraz sú v doplnkoch interiéru veľmi trendy. Vyskúšajte ich aj vy! Na výber je niekoľko variant.

Štvorec, obdĺžnik, trojuholník, kruh.

  •  Tapeta na stenu – kruhy, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky či pásy v rôznych farebných variáciách ale aj čiernobiele kombinácie skvele oživia interiér každej domácnosti. Miestnosť s takouto tapetou získa nový šmrnc a zároveň pôsobí vkusne. Zamilujú si ju určite perfekcionisti, pre ktorých je každá čiarka dôležitá. Výhodou takejto tapety je, že nie je potrebné na steny už vešať žiadne obrazy. Stena sama o sebe vytvorí jeden veľký obraz.
  •  Vzorovaná podlaha  – trúfate si na niečo odvážnejšie? Potom skúste výraznú plávajúcu podlahu. Plávacia podlaha rôznych geometrických tvarov dokáže tiež perfektne oživiť na pohľad nudný dizajn bytu.
  •  Koberec s geometrickým motívom – siahnuť môžeme po jednofarebnej verzii, alebo po viacfarebnej. Tu ale treba pamätať na to, že menej  je niekedy viac. Čiže ak sme zvolili koberec s geometrickými vzormi, netreba to už preháňať s inými doplnkami, ktoré sa nesú v podobnom štýle.
  •  Nábytok – v súčasnosti sa vyrábajú už aj nábytky s rôznymi geometrickými kresbami či motívmi, napr. posuvné či vstavané skrine, ale aj obývacia stena alebo stôl do kuchyne. Takýto nábytok pôsobí veľmi trendy. Vzor môžeme nájsť aj na stoličkách, poličkách a iných doplnkoch nábytku.
  • Doplnky do bytu  – vázy rôznych geometrických tvarov (oválne, štvorcové,…), ale aj lampy, kvetináče, misky, obrazy, vankúše…. Toto všetko môže mať na sebe motív štvorcov, kruhov, trojuholníkov, či iného tvaru.
  • Knižnica – vytvoriť knižnicu akéhokoľvek tvaru už nie je problém! Preč s nudnými poličkami. Stačí poukladať poličky do nejakého geometrického tvaru a priestor ožije na počkanie.
  • Poťah na posteľ, sedačku – áno, aj poťah na posteľ či sedačku je skvelý nápad, ako oživiť interiér vášho bytu. Ak sa nám to zdá príliš odvážne, postačia aj  vankúše alebo deka s týmito vzormi, ktorú len tak prehodíme na posteľ.

váš domov

Pri výbere vzorov treba dávať pozor na výber vhodných farieb. Zbytočne nekombinovať príliš veľa farieb ale ani príliš veľa tvarov. To by priestor viac rozrušilo ako skrášlilo. Pastelové farby by sa nemali kombinovať so základnými a výrazné sýte farby s jemnými odvodenými farbami. Samozrejme, biela je najlepší základ, ak chceme v priestore experimentovať s farbami a vzormi.

Kvetinové motívy

Pri vyberaní motívov treba myslieť treba aj na to, aký výsledný efekt by mali geometrické tvary v miestnosti vytvárať. Vzory sú vizuálne náročné, to znamená, že budú priťahovať oči. A na to treba pamätať. Na geometriu treba zásadne opatrne a s citom. Zabudnúť by sme nemali aj na to, že inak vzor vyzerá na malom priestore a inak napríklad na celej veľkej stene.

  • Kategórie

Podobné články