penta-vessel-sink-mac-stopa-features

High-tech umývadlo Penta

Reklamný článok - 18. februára 2014 - 3887. zobrazení

To je asi prvá takáto kombinácia materiálov v histórii dizajnu z veľmi odolného a transparentného materiálu Chroma s materiálom Corian. A efekt? Krásny luxusný drez Penta. Autorom sérii Penta je architekt Przemyslaw Mac Stopa, zakladateľ a hlavný dizajnér v štúdiu Massive Design.

moderne-umyvadlo

Penta vytvára vizuálny efekt v kombinácii jasného a naopak pevného/tmavého  materiálu, čo spôsobuje, že predtým ako otočíte kohútikom máte tendenciu zaváhať, či to, čo je pred vami je naozaj umývadlo. Priehľadné miesta sú vytvorené pomocou Chroma a tmavé časti sú vyrobené z materiálu Corian od spoločnosti DuPont. Prírodou inšpirovaný tvar naznačuje, že voda formuje a vytvára krátery v umývadle, a že tento návrh predstavuje geologický príbeh o histórií, vytrvalosti a samozrejme o čistom rozmere vody.

penta

Táto elegantná silueta umývadla nadobúda pocit ľahkosti obohatený o kontrast v dvoch vylisovaných povrchových materiáloch. Dokonca aj vypúšťací uzáver naspodku pridáva do éterickej atmosféry pocit plavidla, akoby sa vďaka nemu umývadlo udržalo na mieste, bez toho, aby odplávalo preč.

umyvadlo-penta

Kontrast medzi priesvitnou časťou Chroma a tmavou časťou  Corian  je najviac viditeľný a zvýrazňuje sa ešte viac vtedy, keď svetlo prechádza skrz umývadlo, čím sa vytvára hra na tieň a odraz v trojdimenzionálnom „priestore“. Preto určite nikoho neprekvapí, keď povieme, že tento čarovný kus nábytku vyhral v roku 2013 cenu za najlepší interiérový dizajn. Ak by ste sa rozhodli pre tento jedinečný kúsok do svojej kúpeľne, dajte si záležať, aby ste mu vytvorili vhodné prostredie, v ktorom by vynikol.

penta-vessel

  • Kategórie

Podobné články