iF Design Award: Dvakrát zlato pre Schüco

iF Design Award: Dvakrát zlato pre Schüco

Reklamný článok - 24. marca 2016 - 2113. zobrazení

Riešenia Schüco uspeli v tvrdej medzinárodnej konkurencii. Dva fasádne systémy z portfólia Schüco International KG získali zlato počas udeľovania cien iF Design Awards. Víťazmi sa stali inovatívny Schüco Parametric System a fasádny systém Schüco FWS 60 CV. Medzinárodne uznávané ocenenie iF Design Award sa udeľuje už od roku 1960. V tomto roku bolo prihlásených viac ako 5 000 exponátov, ale len 75 z nich udelila odborná porota najvyššie ocenenie.

Schüco Parametric System

Odborníci ocenili trojrozmerný (3D) Schüco Parametric System najmä vďaka jeho nekompromisnej implementácii.

Systém ponúka obrovskú flexibilitu, maximálnu konštrukčnú voľnosť a inovatívne myšlienky pri navrhovaní presklených fasád a opláštenia budov.

Fasádny systém možno nazvať state-of-the-art, teda najlepším v danej kategórii a v čase. Vyznačuje sa excelentnou kvalitou materiálu, najväčšou presnosťou a precíznou výrobou v každom jednotlivom detaile.

schueco_parametric_System

Schüco Parametric System bol vyvinutý v spolupráci s výskumnou platformu FAT LAB v Stuttgarte, ktorú založil profesor Andreas Fuchs. Systém poskytuje projektantovi obrovské množstvo stupňov voľnosti, spracovateľovi bezpečnosť a investorovi kontrolu nákladov prostredníctvom systémových ideí. Celý proces výroby je digitalizovaný, od počiatočného návrhu cez detailné projektovanie až po realizáciu vo výrobe a na stavbe. Riešenie je založené na knižnici „inteligentných“ fasádnych modulov, ktoré sú k dispozícii ako plug-in (softvérové doplnky) pre CAD programy a sú neustále ďalej rozvíjané. Všetky jednotky je možné ľubovoľne kombinovať a navrhovať parametre už vo fáze projektovania. Testovanie pre účely technickej realizovateľnosti sa vykonáva súbežne, a tak architekti pri projektovaní majú istotu a môžu naplno rozvíjať svoju kreativitu.

Fasáda Schüco FWS 60 CV

Odborná porota jednomyseľne udelila zlato riešeniu Schüco FWS 60 CV: „V tomto systémovom riešení sa estetika a technológie snúbia v dokonalej symbióze. Vysoká úroveň transparentnosti systému zasklenia od podlahy až po strop je absolútne senzačná. Vďaka zníženému profilu rámu pevné zasklenie a ventilácia vytvárajú jednotný vzhľad, ktorý obohacuje každú architektúru. To je komplexný, ale veľmi úspešný prvok, ktorý vyhral naprieč celou porotou.

Schuco_BAU 2015_FWS 60 CV

Fasáda Schüco FWS 60 CV je nová, štíhla generácia fasád s výraznou optimalizáciou hlučnosti a tepelnou izoláciou. Vizuálna fúzia vetracej a nosnej konštrukcie vytvára estetický celok od podlahy až po strop a doposiaľ na trhu nebola. Dôvod je jednoduchý: fixné a otváravé prvky už nie sú pri pohľade zvonku rozoznateľné – a to pri úzkej pohľadovej šírke iba 60 mm. Zvnútra sú pohyblivé a pevné časti rozlíšené len rukoväťou. Spracovatelia tiež profitujú z celého radu zlepšení, najmä pokiaľ ide o pohodlie počas výroby a montáže. Jednotlivé konštrukčné prvky sú založené na modulárnom systéme Schüco SimplySmart, ktorý používa veľké množstvo identických dielov. Okrem toho obsahuje kompletný systém pre uchytenie ku konštrukcii budovy, ktorý optimalizuje tepelnú izoláciu a drenáž.

Zdroj/foto: Schüco

  • Kategórie

Podobné články