Industriálny štýl. Vdýchnite interiéru nový život

Industriálny štýl – vdýchnite interiéru nový život

Redakcia - 24. októbra 2016 - 7799. zobrazení

Túžite po niečom netradičnom, po niečom, čo bude dokonale vystihovať vašu nezávislosť, či kreatívnu umeleckú dušu? Potom je industriálny štýl pre vás ako stvorený. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo je vlastne industriálny štýl a odkiaľ pochádza.

nábytok predaj

Čo je industriálny štýl?

Industriálny štýl čerpá inšpiráciu z revolučných rokov na konci 19. storočia. Typický je preňho surový vzhľad ako napríklad odkryté konštrukčné prvky, neomietnuté steny a murivo, drsný betónový povrch či dokonca oceľové trámy a železobetónové stĺpy. Je samozrejmé, že nie každý byt má takéto povrchy. Na úpravu postačí, ak použijete ich imitácie. Pri industriálnom štýle platí jedno základné pravidlo. Čím viac nedokonalostí a patiny budete mať v interiéri, tým bude celkový dojem lepší.

Čo je industriálny štýl

Aké materiály použiť?

Použiť môžete imitácie starých tehál, betónu, hrdze či dokonca tmavohnedý či čierny tabuľový náter. Na trhu sú dostupné rôzne tehličkové obklady, či veľké betónové tabule, ktoré dokonale dokážu dotvoriť interiér. Na podlahu môžete použiť vinyl alebo masív. Industriálny, čiže priemyselný štýl dokážu výborne doplniť odkryté konštrukčné prvky ako napríklad odkryté potrubie či vzduchotechnika.

celkovú atmosféru vášho bývania

Nábytok

K priemyselnému štýlu sa dokonale hodí masívne drevo. To dodá chladným prvkom teplo a dotvorí celkovú atmosféru vášho bývania. Použiť môžete aj rôzne druhy nábytku, ktoré sú kombináciou dreva a kovu. Skvele sa hodia aj nábytkové solitéry na kolieskach. Čo by určite nemalo chýbať je pohodlné sedenie. Do obývačky si umiestnite veľkú a pohodlnú sedačku, na ktorej si budete vychutnávať príjemné chvíle strávené vo dvojici či medzi priateľmi. V kurze sú aj štýlové závesy, či stojanové svietidlá, ktoré pripomínajú továrenské lampy.

celkovú atmosféru vášho bývania

Aj keď niekomu sa industriálny štýl môže zdať chladný, je to iba klam prvého dojmu. Ak rozumne zvolíte doplnky, potom môže vaša domácnosť získať úplne nový, príjemný rozmer. Tento štýl preferujú najmä mladí a nezávislí ľudia.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: mylovely-home.de

  • Kategórie

Podobné články