Infrasauna sa zmestí aj do malých bytov

Infrasauna sa zmestí aj do malých bytov

Sauny v bytoch už dnes nie sú ničím výnimočným a stále viac majiteľov si užíva takýto relaxačný pôžitok priamo doma. Vďačiť za to môžu výrobcom špeciálnych infrasáun, ktoré sa navrhujú tak, aby sa zmestili aj do tých najmenších príbytkov.

Spomedzi všetkých typov sáun sú práve infrasauny vhodné do bytových priestorov. Nielen preto, že ponúkajú jeden z najlepších spôsobov na detoxikáciu a regeneráciu tela, ale zdobí ich viacero praktických výhod. Tou najväčšou je ich schopnosť zmestiť sa aj do najmenších bytov bez toho, aby vás ukrátili o priestor a voľný pohyb po miestnosti.

Kabína sa zmestí všade

Sauna na trochu iný spôsob

V prípade kúpy infrasauny neočakávajte klasickú miestnosť s vysokými teplotami a všade prítomnými výparmi. Tepelná funkcia týchto kabín je postavená na šíriacom sa infražiarení, ktoré zabezpečuje prehrievanie tela. Práve tým, že v priestore nevznikajú výpary, okolité miestnosti nie sú poškodzované, čo pri bytových saunách určite oceníte.

Kabína sa zmestí všade

K inštalácii infrasauny v byte nepotrebujete veľké chodby ani voľné priestranstvá v izbách. Niektoré kabíny vyrábané s vnútornou plochou 1 m2 sa vám zmestia do rohu úzkej chodby. Ich montáž je jednoduchá, postačí vám rovinatá podlaha a možnosť zapojenia do elektrickej zásuvky.

Kabína sa zmestí všade

Ďalšie výhody infrasauny:

– teplo z infražiarenia prehrieva telo aj zvnútra, nielen na povrchu

– infrasaunu môžu využiť aj ľudia so zdravotnými komplikáciami

– na jej prevádzku stačí 10 až 15-minútové predhrievanie kabíny

– kabíny sa vyrábajú z dreva, vďaka čomu ich zdobí originálny dizajn

– pri prevádzke spotrebujete menej energie ako pri klasickej saune

 pozor na kvalitu infražiaričov

Užitočný tip na záver: Pri kúpe infrasauny si dajte pozor na kvalitu infražiaričov. Tie by mali byť zhotovené z keramických alebo karbónových materiálov a disponovať certifikátom, ktorý potvrdzuje ich kvalitu a zdravotnú nezávadnosť.

Text: Róbert Bosák    Zdroj/foto: Prestige.skZostaňte štýlový a sledujte nás aj na Facebooku