Inšpirácie na netradičné dekorácie

Inšpirácie na netradičné dekorácie

Redakcia - 28. septembra 2016 - 4457. zobrazení

Vraví sa, proti gustu žiaden dišputát. A v oblasti dekorovania a zariaďovania interiérov to platí stonásobne. Každý si nájde tú svoju cestu, spôsob, ktorým si zaranžuje jednotlivé prvky v izbe.

Existujú však isté postupy považované za štandardy v oblasti interiérovej dekorácie, ktoré sa s menšími odchýlkami uplatňujú na širšej škále. My sa však dnes pozrieme na vec z opačnej strany – ponúkneme vám zopár námetov a inšpirácii na menej tradičné dekorácie v izbe.

kabáty zavesíte na vetvy
Zdroj foto: (link)

Je viacero spôsobov ako sa dá k tejto záležitosti pristupovať. Jedným z tých očividnejších je skrátka umiestniť v izbe predmety, ktoré by sme mohli označiť za osobité, zvláštne, nekonvenčné. Rozmýšľali ste napríklad nad dreveným vešiakom, štylizovaným do podoby stromu? Hosťom tak kabáty zavesíte na vetvy a izbe dodáte rustikálny šarm. V podobnej nálade sa nesie aj okrúhle nástenné zrkadlo, obrúbené dreveným rámom.

A keď sme už pri tých zrkadlách, prečo ich vešať iba na steny, vhodne zvolená sklená tabuľa nájde svoje uplatnenie aj na podlahe, prípadne na strope. Sklenené predmety celkovo dodávajú izbe nádych sviežosti a svetlosti. A nech sú to hoci aj vianočné gule. Aj mimo sviatkov si môžete v izbe vkusne umiestniť predmety, ktorými zvyčajne pred Štedrým dňom zdobíme stromček. Ak sa vyhnete príliš dominantným vianočným farbám, tak to nebude pôsobiť nemiestne.

vankúše s obliečkami
Zdroj foto: (link)

Občas sa stačí iba pozrieť na veci z iného uhla a dodáte izbe originalitu – čo takto zvoliť na gauč vankúše s obliečkami znázorňujúcimi rôzne motívy? Napríklad mapa sveta, akváriové rybičky, matematické rovnice. Možností je nespočetné množstvo a každý si nájde tu svoju. Podobne je to aj s nástennými hodinami. Pri niektorých dizajnoch sa návrhári doslova vybláznili, tak prečo si do kuchyne nezavesiť hodiny v tvare LP platne alebo na motívy včelieho plastu.

motív včelieho plastu
Zdroj foto: (link)

Popustite uzdu kreativite a zariaďte si izbu mimo zaužívaných konvencii. Hosť si tak od vás odnesie okrem dobrých spomienok aj estetický zážitok.

  • Kategórie

Podobné články