,,Inteligentné” vodovodné batérie

,,Inteligentné” vodovodné batérie

Reklamný článok - 28. mája 2016 - 7384. zobrazení

Kolísanie teploty vody pri sprchovaní býva nepríjemným dôsledkom klesajúceho tlaku v potrubí, alebo známej situácie, keď niekto z rodiny v kuchyni pustí vodu, alebo spláchne na WC. Elegantným riešením tohto problému sú termostatické vodovodné batérie, ktoré umožňujú reguláciu teploty vody tak, že voda má po celý čas sprchovania stabilnú teplotu, akú si na začiatku sprchovania nastavíte, aj keď prúd vody niekoľkokrát zastavíte a znova pustíte. Túto vlastnosť vodovodnej batérie oceníte predovšetkým v sprche pri zastavení vody v priebehu šampónovania a použitia mydla. Táto technológia umožní aj výraznú úsporu vody a energií.

Termostatická batéria dokáže udržať stabilnú teplotu vody aj pri zmene tlaku v potrubí. V prípade poruchy prívodu studenej vody ihneď odstaví horúcu, aby ste sa neobarili

Termostatická sprchová batéria má špeciálnu ovládaciu hlavicu, zaistenú proti náhodnému pohybu. Sprchovanie je tak bezpečné aj pre deti a osoby s obmedzenou pohyblivosťou, ktoré často nechtiac zavadia o páku alebo kohútiky klasickej batérie, napríklad pri otáčaní v obmedzenom priestore sprchového kúta, následkom čoho začne tiecť úplne studená alebo veľmi horúca voda.

RAVAK detail termostatu 2 TE 72 image 2013

,,Inteligentné” termostatické batérie sú vybavené blokačným tlačidlom, ktoré zabraňuje samovoľnému spusteniu vody, ktorá je teplejšia než 38° C. Pre uvoľnenie blokačného tlačidla je nutné tlačidlo súčasne stlačiť a otočiť, podobne ako pri uzáveroch čistiacich prostriedkov, takže pre deti je odblokovanie príliš zložité a nehrozí, že sa pri sprchovaní obaria.

sprcha

Spoľahlivá regulácia teploty vody pri sprchovaní umožňuje aj dosiahnutie výraznej úspory vody, pretože v priebehu sprchovania môžete vodu bez následkov zastaviť vždy, keď práve nepotrebujete aby tiekla. Do odpadu tak zbytočne neodteká také veľké množstvo vody, ako pri použití obyčajnej vodovodnej batérie, než sa dočkáte požadovanej teploty vody.

Termostatická sprchová baterie

Termostatické vodovodné batérie sa vyrábajú v prevedení pre sprchu, vaňu, umiestnenie pod omietku aj pre duálne sprchové systémy.

Zdroj/foto: RAVAK

  • Kategórie

Podobné články