Kačica divá vo vašom jazierku

Reklamný článok - 30. mája 2013 - 7339. zobrazení

S prichádzajúcimi jarnými mesiacmi sa v záhrade okrem objavujúcich sa púčikov kvetov, zjavujú aj iné živé tvory, ktoré sú nepozvanou, no zato žiadanou dekoráciou. Tieto lietajúce tvory však neostávajú, ale hneď odlietajú preč a s nimi odchádza aj čaro prírody. Ak si však želáte toto čaro uchovať, ponúkame vám jednoduché riešenie, ktoré nie je ani cenovo náročné, no zato je trvácne.

Najprv vám prezradíme zopár zaujímavostí  o nasledujúcom živočíchovi. Kačica divá je jedným z najpopulárnejších vodných vtákov, ktoré poznáme. Vďaka svojmu pestrému sfarbeniu vyniká v prírode a je ozdobou jazier a rybníkov, a to nie len u nás, ale na celom svete. V každej krajine je obdivovaným živočíchom, ktorého si fotia zvedaví turisti. Tieto tvory sú však veľmi plaché a prítomnosť či záujem ľudí ich vo väčšine prípadov viac vyplaší ako poteší. Ak by ste sa s nimi niekedy stretli v prírode, samicu od samca odlíšite veľmi jednoducho. Samička je na hrudi pásikavá a celkovo pôsobí nenápadnejším dojmom vďaka svojmu hnedo-sivastému sfarbeniu. Samček je na rozdiel od nej výraznejší a farebnejší. Hlavu má kovovo zelenú s bielym pruhom na krku, zobák je zelenožltý.

umela-kacica-diva

Našou radou nie je chov tejto kačice, ale zadováženie si jej vernej, no zato neživej kópie. Vďaka takejto dekorácií si môžete spestriť hladinu svojho jazierka a skrášliť tak celú záhradku. Z vlastnej skúsenosti vieme, že ak v obchode narazíte na naozaj vernú podobu tohto vodného vtáka, niekedy sa stane, že vaši návštevníci sa nechajú ľahkú pomýliť a budú ju pohľadať za živú. Za predpokladu, že by sa vám zapáčila, môžete si zakúpiť  aj jej malé zmenšeniny – máme na mysli malé hnedé kačičky, ktoré sa vám roztrúsia po celom jazierku. Ako sa však hovorí, niekedy je menej viac. Prihliadajte na veľkosť svojho jazierka a tomu prispôsobte počet týchto dekorácií, aby ste to príliš neprehnali a nepôsobilo to umelým a neprirodzeným dojmom.

kacica-diva

Preto ak ste v situácií, že si zriaďujete jazierko alebo už nejaké máte, táto drobnosť by nemala chýbať na vašom zozname. Stačí navštíviť ktorýkoľvek obchod vo vašom meste, kde sa predávajú záhradkárske veci a už je potrebné si len vybrať. Dokonca aj na internete môžete nájsť rôzne internetové e-shopy, kde ponúkajú takýto typ dekorácií a možno budú mať dokonca aj širší výber ako v normálnom obchode. Je už len na vás, ktorý spôsob si zvolíte.

  • Kategórie

Podobné články