Keď nie je dosť priestoru

Keď nie je dosť priestoru

Redakcia - 22. novembra 2013 - 4725. zobrazení

Nedostatok priestoru nemusí byť dôvodom na to, aby ste doma nezáhradničili. Vertikálna záhrada môže byť alternatívou, ktorá by priniesla do Vášho domova, obývacej izby alebo verandy kúsok prírody.

vertikalna-zahrada

Môžeme povedať, že snom každej ženy, ktorá má dom alebo žije v byte je mať krásne miesto na bývanie s vlastnou záhradou. Mnohé z nich si myslia, že to nie je možné pre nedostatok miesta, ale mýlia sa. Áno, je možné mať doma zelenú plochu, aj bez príliš veľkého priestoru. Vynikajúcim riešením sú vertikálne záhrady, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi populárne a vytvára ich množstvo architektov a záhradníkov na celom svete.

houseplants-can

Skôr než začnete vytvárať vertikálne záhrady je dôležité vybrať pre ne čo najvhodnejšie umiestnenie s prihliadnutím k priestoru, osvetleniu a vlhkosti. Tak isto by mal byť braný do úvahy, druh rastlín ako aj ich potreby.

vertikalne-zahrady

Druhým dôležitým krokom je rozhodnúť sa, aký typ vertikálnej záhrady chcete a akú štruktúru by mala mať. Kovový alebo drevený rám, úchytky na stenu budú nevyhnutným východiskovým bodom pre vytvorenie vertikálnych záhrad. Možno ich zakúpiť v každom obchode s potrebami pre domácich majstrov alebo v záhradníctve.

zive-obrazy

A keď už zlyhajú všetky možnosti vertikálnych záhrad, čo takto zasadiť rastliny do nejakej zaujímavej nádoby, fúrika alebo do starého plechového vozíka? Využite svoju kreativitu a predstavivosť k vytvoreniu príjemných priestorov, ktoré zanechajú Váš domov ešte o niečo krajším.

skalničky

Foto: FarOutFlora

  • Kategórie

Podobné články