Klasika v novom šate

Reklamný článok - 16. júla 2015 - 8519. zobrazení

Napriek veľmi populárnemu trendu výrazných farieb obrazov na stenách , niektorí ľudia sa rozhodli ostať verní klasike a v rámci svojho interiéru zachovávajú steny v neutrálnych, tlmených odtieňoch. Medzi takéto „nestarnúce“ odtiene patrí napríklad jemná okrová, krémová, rôzne nenápadné pastelové odtiene či bledožltá, bledozelená alebo béžová. Okrem toho samozrejme biela.

Ako si poradiť s interiérom, v ktorom sú steny v tlmených nevýrazných farbách, a napriek tomu, že interiér ako taký sa nám páči, radi by sme jeho hradby potešili niečím výrazným a plným života? V tomto prípade nám výborne poslúžia obrazy, ktoré môžeme so štipkou dôvtipu vybrať presne tak, aby vytvorili želanú atmosféru. V neutrálne ladených priestoroch (napríklad reštaurácia, ale pokojne aj obývačka) nám veľmi dobrú službu urobia abstraktné obrazy.

abstrakt

Prihliadajúc na danosti konkrétneho priestoru, môžeme popustiť uzdu našej fantázii a vybrať si motív, ktorý splní želaný účel – čiže vnesie do miestnosti výrazný prvok, ale aj žiarivú farebnosť. Pokiaľ si nie sme istí, môžeme si pomôcť jednoduchým pravidlom. V oblasti farebnosti sa snažme vždy obraz zladiť s farbou steny a celkového priestoru. Buď doplnkovými farbami, alebo ostrým kontrastom – podľa toho čo priestor vyžaduje. Rovnako nahliadame aj na motív a stvárnenie – abstrakcia si musí s priestorom „sadnúť“.

clanok 5a

Ako vidíme na týchto interiéroch, priestor zariadený v naturálnom štýle s rustikálnym nádychom si priam žiada ručne maľovaný obraz, zložený z viacerých častí s abstraktným naturálnym a ženským motívom. Čo sa týka farebnosti, prevládajú zemité a ohnivé farby – od červenej, cez oranžové tóny až po hrdzavú, pričom je obraz vyvážený čiernobielym prvkom. Vzhľadom k miestu je tento obraz skvelou voľbou, pretože podčiarkuje prírodnú krásu dreva a na neutrálne tónované steny prináša život.

clanok 5b

Druhý prípad je zakomponovanie tlačeného abstraktného obrazu do moderného priestoru, v ktorom hrá prím limetkový nábytok a doplnky. Farba nábytku a stien sa výborne dopĺňajú, pričom pop-artová päťdielna abstrakcia je magnetom pre oči každého pozorovateľa. Priestor sa vďaka vhodne zvolenému obrazu stáva dynamický a moderný. V tomto prípade by ručne maľovaný prírodný motív bol skôr na škodu ako na osoh.

Zdroj/foto: perfektneobrazy.sk

  • Kategórie

Podobné články