maarten-de-ceulaer-möbelserie-mutation-blau-sofa

Kolekcia zmutovaného nábytku

Redakcia - 17. februára 2014 - 5363. zobrazení

Povedať, že každý kus kolekcie „Mutation Series“ predstavuje jedinečnosť, je slabé slovo. Všetok nábytok z tejto série od belgického návrhára Maarten De Ceulaer je vyrobený z penových guličiek rôznych veľkostí, ktoré sa následne upevňujú na celú konštrukciu. Nakoniec celý kus prejde povrchovou úpravou, kde sa aplikuje odolná guma so zamatovým povrchom. Je priam nemožné, aby sa ktorýkoľvek kus nábytku dokázal vyrobiť presne rovnako, keďže každý kus je úplne unikátny.

modernes-möbeldesign-strukturierte

Ako sa objavila táto myšlienka? Nápad na dizajn sa zrodil z myšlienky organických zdrojov, ktoré kopírujú sami seba a ich samotné bunky sa vzdúvajú neočakávaným spôsobom. A práve tieto mutácie sú spôsobené vírusom alebo jadrovou reakciou. Na druhej strane môžeme projekt považovať za akési experimentálne prevedenie klasického čalúneného nábytku.

bodentiefes-sofa-indigo-blau-moderne

Kolekcia „mutácií“ zahŕňa sedacie súpravy, stoličky (s alebo bez kovových nôh) a sedadlá. Jednotlivé kusy nábytku sú k dispozícií v rôznych žiarivých a jedinečných farbách, no nájdete ich pokojne aj v bielej či čiernej. Je nutné si uvedomiť, že takýto futuristických nábytok nepatrí do každého štýlu bývania. Ak máte záujem experimentovať a odlíšiť sa od svojich susedov, zriaďte si nadčasové obydlie pomocou tohto nápaditého nábytku, ktorý je jediný svojho druhu.

designer-stuhl-mutation

ergonomischer-stuhl-metallbeine-polster-gelb

 

mutation-zellen-gelb-grün-metallgestell

 

texturierte-oberfläche-samt-imitation

 

schwarz-sofa-sessel

 

struktur-samt-optik

 

möbel-design-futuristisch-hocker-sofa

Foto: Nico Neefs

  • Kategórie

Podobné články