Krásne osvetlenie najdlhšieho mosta na svete pre chodcov

Krásne osvetlenie najdlhšieho mosta na svete pre chodcov

Reklamný článok - 15. mája 2014 - 5428. zobrazení

Vo Švédsku sa nachádza najdlhší most pre chodcov dlhý viac ako 756 metrov, ktorý spája mestečko Sölvesborg s novou obytnou štvrťou v zálive a podľa toho nesie názov Sölvesborg bridge.

ljusarkitekturslvesborgbridge-most

Tento pôsobivý dizajn vytvorila švédska firma Ljusarkitektur v spolupráci so spoločnosťou Lumenpulse, ktorá zhotovila celú štruktúru LED svietidiel založených na systéme meniacom farby v závislosti od ročného obdobia. Aby sa tlmil priamy jas svetiel, firma postavila hlboké tieniace štíty, ktoré napomáhajú znižovaniu osvetlenia a pomáhajú skrývať zdroj svetla. Na každej strane nosných konštrukcií sú inštalované svetelné moduly, z ktorých každá váži viac ako 150 ton.

ljusarkitekturslvesborgbridge4

Vzhľadom k tomu, že záliv je známy vtačími stanovišťami, tím architektov sa musel postarať o to, aby nemal návrh žiadny vplyv na miestnu divokú zver. Zároveň sa snažili o osvetlenie len tých stromov, ktoré sú v tesnej blízkosti mosta.

ljusarkitekturslvesborgbridge-2

Celkový efekt osvetleného mosta vyráža divákovi dych a ponúka mu jedinečný zážitok. Dizajn konštrukcie dokonale zvýrazňuje osvetlenie odrážajúce sa na hladine mora. Tak sa naplnil aj cieľ dizajnérskej spoločnosti – vytvoriť famózny most v elegantnej harmónii s prírodným prostredím.

ljusarkitekturslvesborgbridge3

 

ljusarkitekturslvesborgbridge

Foto: olof thiel

  • Kategórie

Podobné články