Ktorý typ záhradného nábytku je pre vás najvhodnejší?

Ktorý typ záhradného nábytku je pre vás najvhodnejší?

Reklamný článok - 2. marca 2017 - 3823. zobrazení

Nemusíte za každú cenu ísť na drahú exotickú dovolenku, aby ste si vychutnali pekne strávené chvíle voľna. Skvelé uvoľnenie tela aj mysle si môžete dopriať aj na svojej záhrade. Zvlášť, keď vám momenty pohody spríjemňuje kvalitný záhradný nábytok. Ktorý typ by sa hodil vám?

kvalitný záhradný nábytok

Plastový záhradný nábytok

Plastový nábytok patril dlhé obdobie medzi klasiku terás a záhrad. Hoci je jeho obľuba na ústupe, stále môže byť tou najlepšou variantou do záhrady. Je veľmi ľahký, dobre sa prenáša a náročnosť na údržbu nie je vysoká. Stačí voda, saponát a je vybavené. Na druhej strane sa plastový nábytok nevyznačuje zvlášť vysokou odolnosťou voči lámaniu či poveternostným vplyvom. Nesvedčí mu zimný mráz ani silné slnečné žiarenie, ktorého dôsledkom dochádza k blednutiu farieb. Plastový nábytok však patrí medzi najlacnejšie možnosti a pri správnom zaobchádzaní vydrží dlhšie ako by ste čakali.

Záhradný nábytok z dreva

Záhradná zostava SEVILA

Drevo do našich záhrad bezpochyby patrí a drevený záhradný nábytok je preto top výberom mnohých ľudí. Cenovo sa pohybuje na úrovni desiatok eur, nábytok z exotických drevín sa však môže s cenou šplhať do stoviek. Medzi lacnejšie materiály patrí smrek alebo borovica, najpoužívanejšie je ale drevo z eukalyptu, severskej borovice a najmä stromu zvaného tík. Jeho odolnosť je doslova brilantná. Odolá celoročným poveternostným zmenám, plesniam aj hmyzu. Správnou starostlivosťou a ošetrovaním sa ale dá predĺžiť životnosť hocijakého záhradného nábytku z dreva.

Ratanový nábytok

Ratanové sedenie Edinburgh

Tento druh nábytku je tiež veľmi populárny. Pri jeho kúpe by ste mali pozornosť zamerať na konštrukciu. Každý materiál záhradného sedenia má svoje výhody a nevýhody. Najlacnejšia je drevená, no s kvalitou tohto druhu nemusí byť každý spokojný. Nízka cena býva často na úkor kvality použitého ratanu či dokonca nosnosti samotného nábytku. Lepšou variantou je konštrukcia z kovu, no pozor na hrdzavenie. Za najkvalitnejšiu sa vo všeobecnosti považuje hliníková konštrukcia.

Zdroj/foto: Zanada.sk

  • Kategórie

Podobné články