Kúpa kobercov vhodných aj pre alergikov

Kúpa kobercov vhodných aj pre alergikov

Redakcia - 13. septembra 2018 - 2630. zobrazení

Pri návštevách predajní s bytovými textíliami a doplnkami do domácnosti nájdeme stále viacej produktov s označením antialergický alebo antistatický. Inak to nie je ani pri kúpe kobercov, medzi ktorými je množstvo kvalitných produktov so schopnosťou brať ohľad na zdravie zákazníkov, a to nielen tých, ktorých trápia alergie.

koberce

Alergici to síce pri zariaďovaní bývania nemajú ľahké, no pestrá ponuka na súčasnom trhu im umožňuje nakupovať sortiment, ktorý šetrí ich zdravie. Keďže práve koberce sú pre nich jedným z najväčších rizík, nároky na výrobu s dôrazom na antialergické vlastnosti by sa mali brať do úvahy pri každom produkte, ktorý sa predáva ako kvalitný a zdraviu neškodný.

Antialergické vlastnosti zaistí špeciálna úprava vlákien

Najlepším indikátorom kvality týchto kobercov a ich schopnosti disponovať antialergickými vlastnosťami sú vlákna kobercov, ich tvar, dĺžka a celkové prevedenie.

Antialergické vlastnosti zaistí špeciálna úprava vlákien

Výrobcovia si  dávajú záležať na ich špeciálnej úprave, v rámci ktorej sú vlákna farbené, skracované alebo sa na ne aplikuje ochranná vrstva brániaca znečisteniu povrchu. To neprispieva len k lepšiemu zdraviu  obyvateľov, ale aj k dlhodobejšej trvácnosti a krajšiemu vzhľadu.

4 hlavné pozitíva antialergických kobercov:

  1. Predávajú sa v rôznych prevedeniach – V dnešnej dobe nie je žiadny problém ulahodiť aj najnáročnejšiemu vkusu a vybrať si koberec v rôznej veľkosti či farebnom odtieni. Niektoré modely sa dokonca vyrábajú ako vzorované s elegantnými motívmi.
  2. Jednoduchá údržba – Okrem estetických výhod musíme spomenúť aj tie praktické. Tou najväčšou je jednoduchá údržba, v rámci ktorej sa môžu koberce čistiť aj mokrým mopom.
  3. Koberce do bytov so zvieratami – Vyššie spomínaná špeciálna úprava vlákien má význam aj v bytoch, kde sú domáci miláčikovia. Vďaka nej sa totiž v kobercoch nezachytávajú chlpy, čo je obrovským plusom aj pri ich čistení.
  4. Nehromadia sa v nich škodliviny – Nie sú to len chlpy a ďalšie nečistoty, ktoré sa v týchto kobercoch nehromadia. Platí to aj o ftalátoch a v prípade domácnosti, v ktorej bývajú fajčiari, aj o formaldehyde.

4 hlavné pozitíva antialergických kobercov

Koberce tohto typu nie sú určené len pre alergikov. Vďaka ich špecifickým vlastnostiam sú odporúčané aj pre zákazníkov, ktorých alergia, astma alebo iné ťažkosti s dýchaním netrápia. Práve vďaka svojmu zloženiu dokážu minimalizovať riziká vzniku alergií, na základe čoho sa ich využívanie odporúča aj z preventívneho hľadiska.

Text: Róbert Bosák    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články