Kúpa práčky a sušičky zvlášť alebo 2v1?

Kúpa práčky a sušičky zvlášť alebo 2v1?

Reklamný článok - 18. októbra 2017 - 7934. zobrazení

Práčka dnes patrí k štandardnému vybaveniu domácností. Ani sušičky ale nie sú žiadnou výnimkou. Ich výhody sú známe, ale čo čakať od práčky so sušičkou? Oplatí sa kúpiť tieto spotrebiče 2v1 alebo je výhodnejšia ich kúpa oddelene?

Jednou z hlavných a najočividnejších výhod práčky so sušičkou je, že tento multi-spotrebič šetrí miesto. Výborne sa preto hodí do garsónok, malých priestorov alebo miestností, ktoré sú svojimi rozmermi atypické. Nie každý má doma priestor na umiestnenie práčky a sušičky vedľa seba či dokonca nad sebou. Toto kombinovaná práčka so sušičkou rieši super.

Užší výber

Výber práčok so sušičkou je však pomerne obmedzený. Trh zatiaľ neponúka toľko modelov ako je tomu trebárs v porovnaní s práčkami a sušičkami zvlášť. Nájdete však typy s horným plnením aj plnením spredu, hoci v pomerne obmedzenom množstve.

Väčší problém nastane, ak budete hľadať práčku so sušičkou v prevedení s atypickou hĺbkou. Takýto spotrebič iste nájdete, ale menej tradičné rozmery sa na cene týchto multifunkčných zariadení väčšinou výrazne podpisujú.

Ako je to s kapacitou sušenia

Čo sa kapacity týka, sú na tom o čosi lepšie klasické sušičky. Do tých sa totiž zvyčajne vojde aj dvakrát viac prádla než do kombinovaných spotrebičov. Práčka so sušičkou pracuje s rozdeleným objemom vypraného prádla. Často sa stáva, že trebárs 8kilov vypraného prádla je potrebné sušiť na dvakrát. Spotrebič 2v1 minie na svoju činnosť predsa len o niečo viac energie, preto je dobré vyberať si práčku so sušičkou v čo najvyššej energetickej triede.

Záver

Za oddelenú práčku a sušičku hovorí vyššia kvalita sušenia, nižšia spotreba energie, vyššia kapacita oddelených sušičiek a nižšia spotreba energie. Kombinované varianty sú zase výhodnejšie z hľadiska priestorovej a finančnej úspory – obstarávacie náklady sú spravidla nižšie.

  • Kategórie

Podobné články