Kúpa záhradného nábytku na letnú sezónu

Kúpa záhradného nábytku na letnú sezónu

Redakcia - 30. mája 2017 - 4159. zobrazení

Leto trávené na záhrade či terase si bez záhradného nábytku už ani nevieme predstaviť. Aj keď nová sezóna sa ešte nezačala, s jeho kúpou nemusíme čakať na poslednú chvíľu a letnú výbavu si môžeme pripraviť v predstihu.

Možností pri výbere záhradného nábytku máme viac než dosť. Aj keď tohtoročné trendy sú ovplyvnené najnovšími kolekciami, na trh prichádza stále viac noviniek, ktoré ulahodia aj náročnému vkusu. Vďaka pestrej ponuke si tak na svoje príde každý, pričom rozhodovať sa môže podľa materiálu, vzhľadu alebo ceny.

záhradný nábytok

Bambus a ratanExotika, ktorá odolá vlhkosti, zaručí komfort a postará sa o ekologický rozmer, presne taký je nábytok z bambusu alebo ratanu. Ideálny je v svetlých prevedeniach, ktoré boli vyrobené ručnou prácou.

Umelý ratan – K obľúbeným typom záhradného nábytku patria aj modely z umelého ratanu. Tie sa spracúvajú vypletaním umelých vlákien, čím si jednotlivé kúsky nábytku zachovávajú exotický vzhľad napriek iným vlastnostiam.

Tropické drevo – Pri exotike môžeme ostať aj v prípade výberu nábytku z tropických drevín. Tu však musíme spomenúť vyššie finančné náklady, pretože sortiment sa vyrába zo vzácnych stromov ako teak alebo wenge. Tie však odolávajú vysokej vlhkosti a silnému vetru, čo z nich robí celkom rozumnú investíciu. 

Plastové modely Plastový nábytok nepatrí k tým najpohodlnejším, no pýši sa flexibilitou a tvarovateľnosťou, vďaka čomu sa vyrába v rôznych podobách. Za zmienku stojí aj pomerne nízka cena a minimálna starostlivosť, ktoré dopĺňajú zoznam jeho pozitív.

Hliníkový nábytok – Posledným druhom nábytku do exteriérov sú hliníkové stoly a stoličky. Tie síce nie sú ideálom elegancie, no kvalitatívnou úrovňou patria k tým najlepším. Sú ľahké, odolajú mechanickým poškodeniam aj klimatickým podmienkam a nepotrebujú skoro žiadnu starostlivosť.

Hliníkový nábytok

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články