Kúpeľňa pre každého

Kúpeľňa pre každého

Redakcia - 18. novembra 2013 - 7994. zobrazení

Trávime v nej posledné minúty pred odchodom do práce, posledné minúty pred tým, než sa poberieme spať.

Pre niekoho je kúpeľňa súkromný wellness, pre iného zas nutné zlo v podobe každodenných očistných peripetií. Nech už máte ku kúpeľni akýkoľvek vzťah, v byte je skrátka nenahraditeľná a v našich životoch zohráva dôležitú úlohu.

sprcha

Pri výbere zariadenia kúpeľne si potrebujete najskôr ujasniť, či ste skôr typ kúpeľový alebo sprchový. Na základe tohto rozhodnutia bude dominantou kúpeľne buď vaňa alebo sprchový kút. Sprchový kút sa odporúča tiež seniorom, nakoľko nemusia prekonávať prevýšenia pri vstupovaní a vystupovaní ako pri vani. Navyše je možné sprchový kút doplniť o sedadlá a oporné konštrukcie, ktoré umožnia komfortnú očistu aj imobilným užívateľom.

Ideálnym prípadom je aj vyspádovaná podlaha smerom k odtoku, čo je najmä záležitosť praktická, ocenia ju však aj majitelia malých kúpeľní, nakoľko nezaberá prakticky žiadny priestor. Farby do menších kúpeľní volíme svetlejšie, ktoré opticky priestor zväčšia a prevzdušnia.

vana

V prípade priestorných kúpeľní je možné dopriať si luxus oboch prvkov. Za zmienku stojí aj tak výrazný prvok, akým je, napríklad vaňa na nožičkách umiestnená v priestore. Nakoľko sa jedná o dizajnový kúsok, stojí za to doladiť k nemu aj celkový dizajn.

V priestrannej kúpeľni mimoriadne vyniknú tmavšie farby s akcentmi metalických (strieborná, zlatá). Do priestrannej kúpeľne sa síce zmestí aj toaleta, tú je však vhodnejšie umiestniť do samostatného priestoru. Skúsenosti hovoria za všetko. Ak žijete v domácnosti s tzv. kúpeľovým typom, ktorý vo vani rád trávi hodiny, len ťažko tomu prispôsobíte fungovanie vášho metabolizmu.

kupelna

Kúpelňa s nápadom – ak ste človek, ktorý hľadá inšpirácie všade naokolo, no kúpeľňu ste doteraz vnímali len ako povinnú výbavu vášho obydlia, je načase to zmeniť! Aj taká malá funkčná miestnosť ako je kúpeľňa sa môže s trochou nápadu stať inšpiratívnou svätyňou, kde si očistíte nielen telo, ale aj myseľ.

Skúste do kúpeľne zakomponovať napríklad starý bicykel alebo miesto koberčeka si ku vani postavte plytkú nádobu vyplnenú živým machom! Aj takéto, napohľad bláznivé nápady vám môžu napomôcť k vyburcovaniu zmyslov aby ste do práce každý deň vykročili s úsmevom!

Text: Nina Kvasňovská    Foto: Alvhem makléri & interior

  • Kategórie

Podobné články